طرح ضربتی بازدید از باشگاههای بدنسازی شهرستان قشم

طرح ظربتی بازدید از باشگاههای ورزشی (بدنسازی) شهرستان قشم با هدف سالم سازی محیطهای ورزشی شهرستان قشم آغاز شد. به گزارش خبرگزاری برنا ، دکتر بهزادی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت: در پی گزارشات واصله مبنی بر شرایط نامناسب بهداشتی و عرضه مکملهای دارویی و آمپولهای هورمونی  غیر مجاز در برخی از […]

طرح ظربتی بازدید از باشگاههای ورزشی (بدنسازی) شهرستان قشم با هدف سالم سازی محیطهای ورزشی شهرستان قشم آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری برنا ، دکتر بهزادی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت: در پی گزارشات واصله مبنی بر شرایط نامناسب بهداشتی و عرضه مکملهای دارویی و آمپولهای هورمونی  غیر مجاز در برخی از باشگاههای بدنسازی شهرستان و با توجه به عوارض جبران ناپذیر ناشی از مصرف بی رویه  و خودسرانه مکملهای ورزشی در جوانان طرح ضربتی بازدید از باشگاههای ورزشی (بدنسازی) شهرستان در دستور کار مرکز بهداشت شهرستان قشم قرار گرفت.

دکتر بهزادی افزود: بر همین اساس کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم با حضور در باشگاههای مذکور ضمن انجام بازرسی های مربوطه  و آموزش نکات لازم به متصدیان باشگاههای مذکور اقدامات قانونی لازم جهت برخورد با متخلفین را بعمل آوردند.

وی با اشاره به عواقب جبران ناپذیر مصرف خودسرانه مکملهای دارویی  و آمپولهای هورمونی در باشگاههای بدنسازی از جمله آسیبهای کبدی ، کلیوی، به جوانانی که قصد مصرف این مکملهای ورزشی را دارند توصیه کرد: مصرف هرگونه مکمل می بایست تحت نظر پزشک ورزشی و یا متخصص مربوطه و  مورد تائید مراجع ذی صلاح باشد.

 

دکتر بهزادی از جوانان و ورزشکاران خواست: از مصرف خودسرانه مکملهای دارویی و آمپولهای هورمونی اکیدا” خودداری و به والدین  نیز توصیه کرد: در صورت فعالیت فرزاندانشان در باشگاههای ورزشی بر استفاده از مکلهای دارویی و آمپولهای هورمونی توسط فرزندان خود درباشگاههای ورزشی نظارت نمایند.

ارسال دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برو بالا