- هرمز|اخبار قشم - https://hormozonline.ir -

طرح «سینما سلام» در شهرستان قشم برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: طرح «سینما سلام» با هدف نمایش فیلم های روز ایران در جزیره ها و روستاهای شهرستان قشم به عنوان حرکتی فرهنگی برای تکریم مردم این شهرستان اجرا می شود.

 علیرضا کمساری روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: انتقال سینما «خلیج فارس» قشم به روستاهای این جزیره بر اساس سیاست های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در راستای طرح توسعه فعالیت های فرهنگی برای مردم بومی این منطقه اجرا شده و از امشب (۳۰ دی ماه)فیلم های روز ایران در این سینما به روی پرده می رود.
وی ادامه داد: سینما خلیج فارس هر سه ماه یکبار به مدت ۱۵ روز و طی دوره های مختلف با هدف ارائه خدمات به مردم بومی قشم به روستاها و جزیره های مختلف قشم منتقل می شود.
کمساری تصریح کرد: در نخستین گام از این حرکت فرهنگی، فیلم هایی که در سینماهای کل کشور در حال اکران است از جمله فیلم پل خواب، خانه کاغذی، حریم شخصی و کمدی انسانی به مدت پنج شب در روستای سلخ، شهر درگهان و جزیره هرمز به روی پرده می رود.
وی افزود: اجرای طرح مزبور با حمایت رئیس دفتر ویژه انجمن سینمای جوان منطقه آزاد قشم و با تلاش نماینده طرح «سینما سلام» و با اکران فیلم های روز سینمای کشور در حوزه های کمدی، اجتماعی – خانوادگی، کودک و نوجوان در نقاط مختلف قشم آغاز می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم اظهار کرد: با توجه به فاصله زیاد روستاهای جزیره تا شهر قشم و سختی سفر مردم جزایر هرمز، هنگام و لارک برای تماشای فیلم های سینمایی در محل سینما خلیج فارس شهر قشم پیش بینی می شود این طرح فرهنگی با استقبال مردم نقاط مختلف جزیره همراه شود.
جزیره قشم با یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگترین جزیره غیر مستقل جهان از ۲۲ کشور جهان بزرگتر است. شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت، سه شهر و ۶۷ روستا در جنوب استان هرمزگان واقع است.