امروز

جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۹:۴۰ قبل از ظهر

مدیر منطقه ویژه اقتصادی قشم از آغاز طرح مطالعات توسعه راهبردی جزیره هنگام قشم خبر داد.
کمال بیرامیان گفت: طرح مطالعاتی توسعه راهبردی جزیره هنگام براساس نگاه ویژه و تاکید سرپرست سازمان منطقه آزاد در دستور کار این مدیریت قرار گرفت.

وی افزود: این طرح در دو مرحله شامل امکان سنجی جهت شناخت انواع گزینه های قابل استقرار و انتخاب بهترین گزینه و سپس تهیه طرح تفصیلی در حداقل زمان ممکن و به دور از مباحث حاشیه ای انجام خواهد شد.

به گفته مدیر منطقه ویژه اقتصادی قشم، شناسایی فرصت های توسعه ای و هدایت سرمایه گذاران در بخش های مختلف اقتصادی و جانمایی و ترسیم درست نقشه های زیرساختی در کم ترین زمان ممکن از محورهای این طرح توسعه ای در جزیره هنگام می باشد.

وی از بررسی جمعیت، شرایط جغرافیایی و زمین شناسی، مشخص نمودن طرح های بالا دستی و جمع آوری اطلاعات جامع به عنوان پکیج مرحله اول اجرای این طرح در جزیره هنگام نام برد.

بیرامیان ادامه داد: در مرحله دوم نیز با توجه به ساختار و شرایط محیطی جزیره هنگام، نوع فعالیت ها در منطقه ویژه اقتصادی هنگام شناسایی و اعلام خواهد شد.

وی در پایان با تقدیر از حمایت و پیگیری های سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در راستای تسریع در برنامه طرح توسعه راهبردی جزیره هنگام تصریح کرد: مرحله اول و دوم این طرح طی شش ماه به پایان خواهد رسید و بعد از آن چگونگی واگذاری زمین جهت جذب سرمایه گذاران اعلام خواهد شد.

براساس این گزارش، هیات دولت در جلسه نهم دی ماه سال گذشته و به پیشنهاد دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی با تبدیل جزیره هنگام از توابع شهرستان قشم به منطقه ویژه اقتصادی موافقت کرد و این مصوبه نیز اول تیرماه سال ۹۳ با تایید رئیس‌ جمهوری از سوی معاون اول رئیس‌ جمهوری ابلاغ شد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی