امروز

جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۹:۳۵ قبل از ظهر

انتصاب اخیر رخ داده در مدیریت آموزش و پرورش ناحیه ۱ بندرعباس به عنوان بزرگترین ناحیه آموزشی کشور، جرقه نگاشتن این سطور شد.

نقش و تأثیر انکارناپذیر نهاد آموزش و پرورش در توسعه همه جانبه جامعه بر کسی پوشیده نیست و یکی از کارکردهای مهم این نهاد، تربیت نیروی انسانی ماهر، خلاق و مبتکر می باشد. یکی از انتقاداتی که به مدیران ارشد آموزش و پرورش استان هرمزگان وارد هست، بحث عدم بکارگیری از نیروهای جوان فرهنگی در بدنه مدیریتی آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق آموزشی استان می باشد.

از آنجایی که اصولاً جوانان قدرت تفکر، تحرک و انگیزه بیشتری دارند، متولیان امور می بایست شرایط را بگونه‌ای فراهم کنند تا جوانان بتوانند در عرصه‌های مدیریتی و تصمیم‌گیری آموزش و پرورش حضوری فعال داشته باشند. از سوی دیگر با توجه به موفقیت های بیشمار جوانان ایران زمین در عرصه های مختلف، قطعاً جوانان فرهنگی در صورت مجال و فرصت ایجاد شده، می توانند سبب تحول و تغییراتی مثبت در فرآیند آموزشی و پرورشی شوند.

با توجه به رویکرد خرد جمعی و علمی مدیریت ارشد آموزش و پرورش استان و سپاس از حسن اعتماد و باور قلبی ایشان به جوانان فرهنگی و در راستای انتصاب اخیر جوان فرهنگی به سمت مدیریت آموزش و  پرورش ناحیه ۱ بندرعباس، این انتظار می رود ضمن شناسایی جوانان مستعد، شایسته و خلاق فرهنگی در سراسر استان، مجال و فرصتی جهت استفاده از این نیروهای تأثیرگذار در بدنه مدیریتی آموزش و پرورش استان فراهم آمده تا با حمایت و همدلی خانواده‌ی بزرگ فرهنگیان هرمزگان، مردم فرهنگ‌دوست و مدیران ارشد استان، شاهد به بار نشستن ثمرات حرکت علم‌مدار و برنامه‌محور آموزش و پرورش هرمزگان در آینده‌ای نزدیک باشیم.

شرف

یادداشت: راشد شرف

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)

  1. احمدی

    امیدواریم سکان مدیریتی اموزش وپرورش بخش شهاب به نیروهای بجوان بومی سپرده شود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی