صدور ۱۴ هزار جلد سند واحد مسکونی روستایی در قشم

مدیر بنیاد مسکن قشم از صدور ۱۴ هزار جلد سند برای واحدهای مسکونی روستایی در این شهرستان خبر داد. محمدرضا ترکی در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن اعلام این خبر، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های خود در روستاها و محرومیت‌زدایی، فعالیت‌های عمرانی و خدمات مرتبط به آن را در سطح […]

مدیر بنیاد مسکن قشم از صدور ۱۴ هزار جلد سند برای واحدهای مسکونی روستایی در این شهرستان خبر داد.

محمدرضا ترکی در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن اعلام این خبر، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های خود در روستاها و محرومیت‌زدایی، فعالیت‌های عمرانی و خدمات مرتبط به آن را در سطح روستاها انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه یکی از این فعالیت‌ها، واگذاری زمین به منظور احداث واحد مسکونی در روستاهاست، اضافه کرد: این امر نیز با پیروی از طرح‌های هادی انجام می‌گیرد.

این مسئول افزود: بنیاد مسکن شهرستان قشم در همین راستا به منظور تثبیت مالکیت املاک روستایی در قالب سه برنامه؛ ۱۴ هزار جلد سند در شهرستان قشم صادر کرده است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان قشم اظهار داشت: با توجه به پایان برنامه چهارم، این طرح از قالب برنامه خارج و با الحاق به قانون ساماندهی؛ به قانون تبدیل شده است که به علت این تغییر وضعیت و تاخیر در ابلاغ شیوه‌نامه و آیین‌نامه‌های مربوطه، وقفه‌‌ای در صدور اسناد روستایی به وجود آمده است.

وی بیان داشت: با همکاری بسیار خوب و مناسب اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان این کار در قالب قانون الحاقی پی‌گیری و انجام خواهد شد.

ترکی تصریح کرد: در طرح و قانون جدید، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان وکیل روستائیان در اداره ثبت، امور آنان را پیگیری می‌کند و روستائیان عزیز می‌توانند با مراجعه به دفاترIT در روستاها اقدام به تشکیل پرونده و ارسال آن به بنیاد مسکن کرده تا پس از مطابقت با طرح‌های هادی و اقدامات دیگر به اداره ثبت جهت صدور سند ارسال شود.

منبع فارس