صادرات غیر نفتی در بندرلنگه ۱۵ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از بنادر و دریانوردی هرمزگان، محمود صابری ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه بنادر غرب هرمزگان از آغاز سال ۹۵ تا ابتدای دی ماه جاری، اظهار داشت: طی این مدت، در مجموع ۸ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۷۲۰ تن کالای نفتی و غیر نفتی در این بنادر تخلیه […]

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از بنادر و دریانوردی هرمزگان، محمود صابری ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه بنادر غرب هرمزگان از آغاز سال ۹۵ تا ابتدای دی ماه جاری، اظهار داشت: طی این مدت، در مجموع ۸ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۷۲۰ تن کالای نفتی و غیر نفتی در این بنادر تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از مجموع عملیات انجام شده،  یک میلیون و ۴۰۸ هزار و ۵۴۹تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۶ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۱۷۱ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه در بخش دیگری از سخنان خود از ترانزیت ۵۶۳ هزار و ۹۳ تن کالاهای غیرنفتی از طریق پایانه های بنادرغرب هرمزگان طی سال جاری خبر داد و بیان داشت: همچنین در مدت یاد شده، ۴۱۲ هزار و ۷۸۶ تن کالاهای غیر نفتی بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است. بیش از ۱۳۹ هزار و ۴۲۷ تن کالای غیر نفتی از طریق بندر لنگه وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش ۴۰ درصدی است.

وی همچنین در ادامه، حجم صادرات کالاهای غیرنفتی طی نه ماهه سال ۹۵ را ۳۹۰ هزار و ۶۶۵ تن اعلام کرد که رشد ۱۵ درصدی داشته است و از ابتدای سال جاری تاکنون، ۶۵۴ TEU کانتینر پر در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تخلیه و بارگیری شد که در این بخش افزایش ۷۹ درصدی به ثبت رسید.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه تعداد شناورهای ورودی به بندرلنگه را بیش از ۳ هزار  و ۶۵ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۳۳۵ فروند شناور بالای هزار تن و ۳ هزار و ۳۲۲ فروند نیز زیر یکهزار تن ظرفیت بارگیری داشته اند.

وی گفت: از آغاز سال جاری تا ابتدای دی ماه، ۲۰۵ هزار و ۴۲۲ نفر مسافر در بنادر غرب هرمزگان جابجا شدند که رشد ۱۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید.