صادرات زغال فله دستاورد جدید اقتصاد مقاومتی منطقه آزاد قشم

مدیرکل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم گفت: نخستین محموله ذغال چوب صادراتی از قشم به کشور امارات متحده عربی همزمان با روز ملی صادرات انجام شد. به گزارش فرینا، هرمز امیری با تاکید بر اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی در مناطق آزاد کشور از جمله قشم، اعلام کرد: ارزش این محموله صادراتی با ۱۲۶ […]

مدیرکل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم گفت: نخستین محموله ذغال چوب صادراتی از قشم به کشور امارات متحده عربی همزمان با روز ملی صادرات انجام شد.

به گزارش فرینا، هرمز امیری با تاکید بر اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی در مناطق آزاد کشور از جمله قشم، اعلام کرد: ارزش این محموله صادراتی با ۱۲۶ تُن وزن که در ۵۱۷ کیسه بسته بندی شده، ۱۸ هزار و ۸۱۳ دلار می باشد که همزمان با روز ملی صادرات توسط یک شناور باری به مقصد دوبی حمل شد.
به گفته وی، شرکت پارس جاوید قشم به عنوان یکی از شرکت های تحت حمایت سازمان منطقه آزاد قشم ذغال های وارداتی از آفریقا را پس از عملیات بسته بندی به کشور امارات متحده عربی صادر می کند.
مدیرکل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم گفت: همزمان با صادرات نخستین محموله از ذغال های صادراتی، ۶۱۲ تُن ذغال چوب وارداتی دیگر این شرکت نیز در ۲۴ هزار و ۵۰۰ کیسه در حال آماده سازی برای صادرات است.
او با اشاره به ارزش ۹۱ هزار و ۸۷۵ دلاری محموله دوم ذغال های وارداتی، افزود: دومین محموله ذغال چوب صادراتی از قشم با وزن ۶۱۲ تُن آبان ماه به کشور امارات صادر می شود و پیش بینی می شود هر ماه یکهزار تُن ذغال چوب از این منطقه به کشور امارات صادر شود.
جزیره قشم با یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب ایران قرار دارد و بسیاری از شرکت های صنعتی با حمایت از قوانین و مقررات سازمان منطقه آزاد قشم در بخش های مختلف صنعتی این جزیره فعالیت می کنند.