شیخ محمد الهامی : مردم جزیره قشم وحدت را عملی کرده اند

شیخ محمد الهامی از علمای اهل سنت جزیره قشم ضمن تبریک فرارسیدن میلاد پیامبر اسلام (ص) به عموم مسلمانان  در گفتگو با هرمز گفت :بحث وحدت در جزیره قشم نه در حد شعار بلکه به صورت عملی در حال جریان است و مردم این جزیره از هر قوم و مذهب با  آرامش و امنیت در […]

شیخ محمد الهامی از علمای اهل سنت جزیره قشم ضمن تبریک فرارسیدن میلاد پیامبر اسلام (ص) به عموم مسلمانان  در گفتگو با هرمز گفت :بحث وحدت در جزیره قشم نه در حد شعار بلکه به صورت عملی در حال جریان است و مردم این جزیره از هر قوم و مذهب با  آرامش و امنیت در کنار هم زندگی می کنند.

امام جمعه موقت روستای گمبرون عنوان کرد: شخصیت پیامبر اسلام (ص) و الگوی رفتای ایشان همواره حول محور وحدت بوده و دین اسلام نیز مسلمانان را امت واحده نامیده است که مطرح شدن هفته وحدت توسط امام خمینی (ره) با تاسی از این شاخصه انجام گرفته است.

وی افزود : در قرآن کریم مومنین برادر یکدیگر نامیده شدند و مسلمانان با پذیرش اسلام برابری و برادری را پذیرفتند و در سیره پیامبر (ص) سیاه و سفید ، عرب و عجم از یک جایگاه برخوردار بودند و هیچ کس از نظر اجتماعی بر دیگری رجحان نداشت.

امام جمعه موقت روستای گمبرون جزیره قشم با اشاره به آیه ۱۰۵ سوره آل عمران اظهار داشت: به همه مسلمانان بیم داده شده است که در صورت دامن زدن به اختلاف و  تفرقه بلای عظیم الهی نازل خواهد شد و امروز هم شاهد آن هستیم که چگونه کشورهای اسلامی با نقشه دشمنان اسلام به جان همدیگر افتاده اند و آمریکا و کشورهای غربی از این طریق تجارت تسلیحاتی  انجام می دهند.

الهامی ادامه داد: در حالی که هزاران نفر از مسلمانان روهینگیایی جان خود را از دست می دهند برخی کشورهای عربی به یمن حمله می کنند یا در گوشه دیگر از جهان اسلام گروهکی به نام داعش شکل می گیرد و خون مسلمانان را بر زمین می ریزد که همه اینها به نفع صهیونیزم است.

وی با اشاره به پیروزی اخیر جبهه مقاومت در کشور عراق و سوریه بیان داشت : برچیده شدن داعش نشان داد که اگر مسلمانان بخواهند می توانند در مقابل جبهه ای که توسط غرب و صهیونیزیم حمایت می شد مقاومت و توطئه آنها را خنثی کنند اما عده ای بجای مقابله با دشمنان اسلام با آنها می رقصند و ثروت کشورهای اسلامی را روانه جیب دشمنان اسلام می کنند.

شیخ الهامی گفت : در قرآن دنباله رو پیامبر (ص) با عنوان رحماء بینهم و اشداء علی الکفار عنوان شده که جا دارد مسلمانان به دنیای کنونی توجه کنند، آیا مسلمانان فلسطین نباید جزیی از رحما بینهم باشند و آیا اسرائیلی ها مصداق اشداء علی الکفار نیستند؟پس چرا فلسطینی ها به فراموشی سپرده شده اند و برخی از  حاکمان کشورهای اسلامی دست دوستی با اسرائیل می دهند.

وی در پایان خاطر نشان کرد : پیامبر اسلام رحمت للعالمین و اسوه حسنه برای مسلمانان هستند که بر همه ما واجب است الگوی رفتاری و سخنان ایشان را سر لوحه قرار دهیم و در زندگانی اخلاق محمدی را در خانواده و اجتماع گسترش دهیم.