شورای شهرستان و بنیاد مسکن امکان خانه دار شدن جوانان را فراهم کنند

حجت الاسلام غلامرضا حاجبی در خطبه‌ های نمازجمعه این هفته قشم با با اشاره به فرا رسیدن هفته بنیاد مسکن گفت : با همه پیشرفت‌هایی که در جزیره قشم انجام شده در حوزه مسکن جوانان و به ویژه در روستاها باید تلاش بیشتری صورت بگیرد. وی افزود : شورای شهرستان و بنیاد مسکن مشکل را […]

حجت الاسلام غلامرضا حاجبی در خطبه‌ های نمازجمعه این هفته قشم با با اشاره به فرا رسیدن هفته بنیاد مسکن گفت : با همه پیشرفت‌هایی که در جزیره قشم انجام شده در حوزه مسکن جوانان و به ویژه در روستاها باید تلاش بیشتری صورت بگیرد.
وی افزود : شورای شهرستان و بنیاد مسکن مشکل را حل کنند و زمین را از متولیان آن، چه منطقه آزاد قشم و چه منابع طبیعی، به جوانان اختصاص دهند و با تسهیلات ارزان امکان خانه‌دار شدن آنان را فراهم کنند.
امام جمعه قشم اظهار داشت: روستای تولا با حدود ۱۵ هزار نفر جمعیت مشکلات مختلفی در حوزه بهداشت، ورزش، ساخت و سازهای غیر مجاز و غیر قانونی دارد که مسوولان مربوط باید به این امر ورود کنند.
وی اضافه کرد: گشت اراضی نباید به حالت صوری رفتار کند و با قاطعیت از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری کند.
حجت الاسلام حاجبی افزود: از دادستان شهرستان قشم تقاضا داریم در این مساله ورود کند و یک واحد انتظامی نیز در این روستا دایر شود.
وی با بیان اینکه روستای تولا نماد ناکارآمدی برخی افراد و ساختارها در گذشته است ، گفت: رفع مشکلات طولا همت جمعی را می‌طلبد و اگرشرکت‌های مستقر در روستای تولا به مسوولیت‌های اجتماعی خود را انجام دهد، این روستا آباد می‌شود..
امام جمعه قشم افزود: راه حل تمام مشکلات جزیره از جمله آب آشامیدنی، عمران روستای تولا، ساخت پل خلیج فارس، جاده لافت- درگهان، مشکل آسیب‌های اجتماعی در گرو همین همت جمعی است.
حجت الاسلام حاجبی تصریح کرد: اطمینان می‌دهم که اگر مسایل حل نشود و اراده‌ای برای حل مشکلات در بین مسوولان شکل نگیرد، در همین تریبون نام مسوول کم کار را اعلام و وی را در شهرستان رسوا خواهم کرد.