شنا ممنوع/ پنج نفر در ساحل قشم قربانی شدند

از ابتدای تعطیلات نوروزی تا امروز هشتم فروردین ۱۴۰۱ پنج نفر در ساحل جزیره قشم غرق و جان خود را از دست دادند. به گزارش هرمز ، خبر غرق شدن مسافران و حتی ساکنان جزیره قشم در طول سال و خصوصا ایام نوروز جزو حوادثی است که به واسطه ویژگی جغرافیایی و اقلیمی دامن گیر […]

از ابتدای تعطیلات نوروزی تا امروز هشتم فروردین ۱۴۰۱ پنج نفر در ساحل جزیره قشم غرق و جان خود را از دست دادند.
به گزارش هرمز ، خبر غرق شدن مسافران و حتی ساکنان جزیره قشم در طول سال و خصوصا ایام نوروز جزو حوادثی است که به واسطه ویژگی جغرافیایی و اقلیمی دامن گیر این منطقه شده و علی رغم تذکرات بسیاری از افراد بدون رعایت ایمنی در سواحل جزیره اقدام به شنا نموده و گاهی اوقات به دلیل مواج بودن دریا و نداشتن مهارت جان خود را از دست داده و خانواده خود را داغدار می کنند.

عدم اختصاص ساحل خاص برای شنا و عدم حضور تیم نجات غریق و اعمال محدودیت باعث شده تا گردشگران هر جا دلشان خواست تن به آب دهند و غافل از پستی و بلندی کف دریا و جریان آب به ناگاه خود را گرفتار امواج کنند و در برابر نگاه های خانواده ای که کاری از دستشان برنمی آید قربانی شوند.

متاسفانه از روز ۲۸ اسفند ۱۴۰۰  تا امروز جوانی ۱۷ ساله از اهالی بیرجند، مردی ۶۶ ساله  از اصفهان،  جوانی ۳۲ ساله از کرمان ، یک تبعه ۱۸ ساله  افغانستانی و یک جوان ۱۹ ساله اهل شهرستان خواف استان خراسان رضوی در سواحل جزیره قشم دچار غرق شدگی شده و جان باختند.

لذا به همه مسافرین عزیز توصیه می شود از شنا کردن  در آب های عمیق ، صخره ای و به خصوص هنگام وزش باد خودداری کرده و به دور از هر گونه جو زدگی جان خود و دیگران را به خطر نیندازند.