واکنش وزارت امور خارجه به اظهارات سعودالفیصل

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان مبنی بر دخالت ایران در سوریه، ضمن تکذیب حضور نیروهای ایران در این کشور گفت: اظهارات آقای سعودالفیصل مملو از تناقض است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، سیدعباس عراقچی افزود: ادعای تکراری دخالت ایران در سوریه در حالی مطرح […]

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان مبنی بر دخالت ایران در سوریه، ضمن تکذیب حضور نیروهای ایران در این کشور گفت: اظهارات آقای سعودالفیصل مملو از تناقض است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، سیدعباس عراقچی افزود: ادعای تکراری دخالت ایران در سوریه در حالی مطرح می شود که عربستان علاوه بر دخالت آشکار نظامی در بحرین با زیر پا گذاشتن تمامی قوانین و کنوانسیونهای بین المللی، تروریست های حاضر در سوریه را نیز با انواع سلاحهای سبک و سنگین مجهز می کند و به شریک جنایات تروریست های تکفیری علیه مردم بی دفاع سوریه مبدل شده است.

وی عربستان را کشوری بزرگ با ظرفیتهای فوق العاده برای ایجاد وحدت بین جوامع اسلامی و کمک به حل مشکلات جهان اسلام دانست و گفت: جای تاسف است که این ظرفیت اکنون در مسیر خلاف خود حرکت می کند.

عراقچی با یادآوری تلاشهای کشورمان برای همکاری با عربستان در موضوع سوریه در قالب گفت و گوهای چهارجانبه، ابراز امیدواری کرد که این تلاشها با پاسخ مثبت عربستان سعودی مواجه شود و به یافتن راه حلی صلح آمیز برای رفع بحران در سوریه کمک کند.