شناسایی فرد معتاد در ۵ دقیقه

کارشناس دفتری سازمان بهزیستی گفت: تست ۵ شاخه در مراکز درمان اعتیاد وجود دارد که در مدت ۵ دقیقه فرد معتاد را شناسایی می کند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، زیوری در نشست خبری مربوط به پیشگیری و درمان اعتیاد که در اداره ی کل بهزیستی خراسان رضوی برگزار شد، گفت: با توجه به […]

کارشناس دفتری سازمان بهزیستی گفت: تست ۵ شاخه در مراکز درمان اعتیاد وجود دارد که در مدت ۵ دقیقه فرد معتاد را شناسایی می کند.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، زیوری در نشست خبری مربوط به پیشگیری و درمان اعتیاد که در اداره ی کل بهزیستی خراسان رضوی برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه روحیات و امکانات و شرایط استفاده از مواد محرک زا آسان تر است و معمولا عوارض مصرف مواد مخدر که خمیدگی، بدبویی و غیره را دارد درآن نیست به همین خاطر افراد بیشتر به استفاده این مواد گرایش پیدا می کنند.

وی افزود: مواد مخدر فرد را در حالت انزوا قرار میدهد اما مواد محرک فرد را سر حال و فعال و بذله گو می کند وابستگی به مواد محرک حتی با یکی دو بار استفاده کردن صورت می گیرد در حالی که در مواد مخدرممکن است پس از هفت یا هشت سال وابستگی ایجاد شود.

زیوری بیان داشت: کریستال و مخدرها هنوز هم به عنوان اولین مواد مورد استفاده در سطح جامعه هستند ؛عوامل روانی باعث گرایش افراد به مصرف شیشه است که فکری برای درمان آن ها باید بشود.

وی در پایان تصریح کرد:در سال گذشته اقدامات پیشگیرانه اعتیادبرای هفتاد هزار نفر در استان انجام شد.