شناخت امام (ره)از ملت موجب پیروزی انقلاب و احیای مکتب اسلامی شد

امام جمعه موقت قشم گفت: امام در ماجرای ۱۵ خرداد ۴۲ ظرفیت ملت را به خوبی شناخت و ملت نیز در حمایت از ایشان سنگ تمام گذاشتند و نهایتا انقلاب شکوهمند اسلامی به وجود امد. حجت الاسلام والمسلمین عرفان پور اظهار کرد: حمایت مردم از امام در احیای مکتب اسلامی و خط بطلان کشیدن بر […]

امام جمعه موقت قشم گفت: امام در ماجرای ۱۵ خرداد ۴۲ ظرفیت ملت را به خوبی شناخت و ملت نیز در حمایت از ایشان سنگ تمام گذاشتند و نهایتا انقلاب شکوهمند اسلامی به وجود امد.

حجت الاسلام والمسلمین عرفان پور اظهار کرد: حمایت مردم از امام در احیای مکتب اسلامی و خط بطلان کشیدن بر مکتب سکولارسیم غربی بسیار مهم و حیاتی بود.

عرفان پور به اوضاع دین در قبل از انقلاب اشاره کرد و گفت: در زمانی که دین در حال فراموشی بود و طرفداران دین ضعیف بودند امام آمد و دین را احیا کرد.

عرفان پور گفت: علت مخالفت دولت های غربی با انقلاب امام خمینی تنها وجود دین در سیاست بود در حالی که آنها خواهان جدایی دین از سیاست بودند.

حجت الاسلام عرفان پور به تشریح شخصیت حضرت امام (ره) از نگاه شهید مطهری پرداخت و گفت: شهید مطهری معتقد است در وجود امام چهار ایمان وجود داشت که موجب شد انقلاب اسلامی رقم بخورد.

وی گفت: ایمان به خدا یکی از ایمان هایی بود که حضرت امام به آن اعتقاد وافری داشت و همه مسائل را مسقیما از ید قدرت خداوند می دید.

به گفته عرفان پور ایمان به هدف دومین باور امام راحل بود و ایشان از همان ماجرای ۱۵ خرداد برای پیروزی انقلاب و احیای اسلام برنامه ریزی داشت.

خطیب نماز جمعه  قشم سومین و چهارمین  ایمان امام را از دیدگاه شهید مطهری ایمان به اسلام و دین عنوان کرد و گفت : امام راحل به دین خود افتخار می کرد به آن اعتقاد راسخ داشت و آن را تنها مکتب رهایی بخش می دانست.

حجت الاسلام عرفان پور در ادامه به انتخاب حضرت آیت الله امام خامنه ای به رهبری ملت ایران اشاره کرد و گفت: مجلس خبرگان رهبری در سال ۶۸ با انتخابی مثال زدنی بهترین شخص را برای رهبری انقلاب برگزید که تا به امروز موجب عزت آفرینی برای ملت شده اند.

امام جمعه موقت قشم در بخش دیگری از سخنان خود به حلول ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت:ماه رمضان ماهی است که خداوند به واسطه روزه و اعمال خاصه آن را برای آمرزش گناهان قرار داده است و لذا نباید از این ماه غافل شد.

عرفان پور افزود: در ماه مبارک رمضان که همه ملت هماهنگ هستند و اکثرا به روزه داری مشغول هستند نباید با بهانه تراشی از جمله مریضی  درب های رحمت الهی را به روی خود ببنیدیم.