شمس اردکانی:کلیدپیشرفت مناطق آزاد تجارت است

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد قشم گفت: کلیدپیشرفت مناطق آزاد تجارت است به کزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزآنلاین:دکتر علی شمس اردکانی عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد قشم درجلسه شورای اداری درمحل سالن فرمانداری این شهرستان افزود: قشم در برنامه‌ریزی‌های صنعتی کشور از جایگاه ویژه برخوردار است که طی برنامه‌های آینده باید یک هشتم […]

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد قشم گفت: کلیدپیشرفت مناطق آزاد تجارت است

به کزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزآنلاین:دکتر علی شمس اردکانی عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد قشم درجلسه شورای اداری درمحل سالن فرمانداری این شهرستان افزود: قشم در برنامه‌ریزی‌های صنعتی کشور از جایگاه ویژه برخوردار است که طی برنامه‌های آینده باید یک هشتم فولاد کشور در این منطقه تولید شود.

وی افزود: تولید ۴۲ میلیون تن فولاد در کل کشور برای هر سال پیش‌بینی شده که منطقه آزاد قشم با تولید سالانه ۵ میلیون تن فولاد در حقیقت سهمی برابر با یک هشتم کل تولید فولاد کشور را در اختیار خواهد گرفت.

عضو غیر موظف سازمان منطقه آزاد قشم با اظهار تاسف از واردات ۱۰ میلیون تن فولاد در آخرین سال فعالیت دولت دهم، بر تلاش مضاعف مسئولان برای حذف واردات فولاد و مدیریت صحیح و عقلانی با هدف تبدیل کردن کشور به صادرکننده فولاد سخن گفت.

شمس اردکانی بیان داشت: برای پاسخگویی به مطالبات رهبری باید براساس قانون و از طریق روش‌های علمی و عقلی با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و توسعه صنعت و ایجاد اشتغال پایدار مدل ایران ۱۴۰۴ را در منطقه آزاد قشم ایجاد کنیم.

وی اظهار داشت: اگر می‌خواهیم براساس سند چشم‌انداز کشور، رتبه نخست اقتصاد منطقه را از آن خود کنیم به پیش نیازهایی احتیاج داریم که در کنار نگاه به معنویات، اسباب پیشرفت در این منطقه فراهم شود تا با افتخار به رهبری نظام اعلام کنیم قشم سهم خود را در سند ترسیم شده توسعه همه جانبه کشور به نحو شایسته ادا کرده است.

شمس اردکانی در ادامه بیان داشت: اولویت‌بندی برای پیشرفت کارها در قشم بسیار حائز اهمیت است که متاسفانه در دوره‌های گذشته به آن توجه نشده به طوری که اگر امروز منطقه آزاد در قشم تاسیس می‌شد، به مراتب با خسارات کمتری نسبت به ۲۵ سال فعالیت این منطقه مواجه بودیم.

وی در عین حال از موفقیت تحصیلی دختران قشم سخن به میان آورد و گفت: ۲۵ سال پیش در آغازین روزهای فعالیت منطقه آزاد قشم تنها یک دختر در قشم و ۵۰۰ هزار دختر در کل کشور دیپلم داشتند، اما الان در این منطقه ۸۰۰ دختر بومی در دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند که برای توسعه آینده قشم بسیار مهم است.

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت: بازگشت به برنامه؛ برای اداره منطقه آزاد قشم یک اولویت است و با مدیران شایسته و دلسوز باید از طریق مرکز مالی بین‌المللی در قشم در مسابقه با همتایان خارجی خود از طریق جذب سرمایه گذار و توسعه صنعت رقابت کنیم.

وی با اشاره به پتانسیل بالای نفت و گاز در قشم این فرصت را برای صنایع انرژی در این منطقه مهم توصیف و تصریح کرد: طی یک ماه گذشته بیش از ظرفیت تعریف شده برای توسعه قشم داوطلب فعالیت‌های صنعتی داشته‌ایم و این نشان از موقعیت ویژه قشم در برنامه‌های سرمایه گذاری و توسعه صنعت و ایجاد اشتغال دارد

منبع فارس