امروز

یکشنبه, ۱۷ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۷:۴۱ بعد از ظهر

شیخ عبدالرحیم خطیبی در خطبه های نماز جمعه اهل سنت قشم گفت : در دین مبین اسلام زن در کنار مرد به عنوان عنصر خلقت به رسمیت شناخته شده است و قرآن کریم همواره از زنان در کنار مردان یاد کرده است.

وی  با تبریک فرارسیدن روز میلاد حضرت فامه زهرا(س) و روز زن  افزود: شخصیتی و حقوقی که در اسلام برای زنان مورد توجه قرار گرفته قابل مقایسه با هیچ یک از مکاتب و ادیان نیست و با شخصیت مرد برابری می کند .

خطیب نماز جمعه اهل سنت قشم اظهار کرد : عده ای با بیان برخی از شبهات و طرح برخی از محدودیتهایی که دین اسلام برای زنان قائل شده سعی بر زیر سئوال بردن دین دارند که جواب همه این شبهات در اسلام داده شده است.

وی با اشاره به آبات قرآن در خصوص جایگاه زنان ادامه داد : در آیات قرآن از زنان  همیشه در کنار مردان یاد می شود و زن به عنوان اساس و عنصر خلقت معرفی شده است.

شیخ عبدالرحیم خطیبی  بیان داشت: در زمانی که زنان در غرب هیچ جایگاهی نداشتند و فقط زنان را موجودی در خدمت مردان می دانستند دین اسلام شخصیت زنان را با مردان یکسان عنوان کرده است.

وی تصریح کرد : زنان در مکتب اسلام می توانند در مسائل اجتماعی مشارکت فعال داشته باشد و دارای تکالیف و حق نفقه و ارث است در حالی که قبل از آن به عنوان کالا به ارث می رسید.

امام جمعه اهل سنت قشم  با اشاره به برخی از تفاوتهای حقوقی  بین زن و مرد در دین اسلام تاکید کرد : این تفاوتها به دلیل این است که زنان نان آور خانه نیستند و این وظیفه مرد است که نفقه زن و خانواده را تامین کند.

وی با انتقاد از تفکراتی که حقوق زنان را بکارگیری آنها در مشاغل سخت و کارگری می داند تصریح کرد  : این اهانت به زنان است که آنها را در مشاغلی بکار گرفت که آنها را از تربیت فرزندان که از امور بسیار مهم خانواده است دور کند  و تامین مخارج زندگی وظیفه مرد است که اگر این کار را انجام ندهد باید بازخواست شود.

شیخ عبدالرحیم خطیبی  در مورد نصف بودن دیه زنان اظهار داشت : این تفاوت  به خاطر مسائل اقتصادی است که بر عهده مرد قرار داده شده نه اینکه ارزش زن از مرد کمتر باشد .

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی