شایعه پردازی ابزار دشمنان برای القای ناکارآمدی نظام است

امام جمعه شهرستان قشم گفت: شایعه پردازی از تدابیر دشمنان برای القای ناکارآمدی نظام است که راهکار مقابله و خنثی سازی آن تبیین خدمات انقلاب می باشد. به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت السلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نمازجمعه شهرستان اظهار کرد: حضرت فاطمه سلام الله علیها همچون رسول الله(ص) محور وحدت […]

امام جمعه شهرستان قشم گفت: شایعه پردازی از تدابیر دشمنان برای القای ناکارآمدی نظام است که راهکار مقابله و خنثی سازی آن تبیین خدمات انقلاب می باشد.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت السلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نمازجمعه شهرستان اظهار کرد: حضرت فاطمه سلام الله علیها همچون رسول الله(ص) محور وحدت است.

وی برخی از شبهات مطرح شده در خصوص آن حضرت(س) و همسر بزرگوارشان علی بن ابیطالب(ع) را پاسخ گفت و خاطرنشان کرد: دختر رسول خدا(ص) برای عالمیان الگویی شایسته می باشد و امت اسلام نباید به احدی اجازه دهد که آن حضرت(س) را زیر سوال ببرد.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) الگوی استقامت بر اصول می باشد و این استقامت در عصر حاضر از مهمترین مسائل انقلاب است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار شایعه پردازی را از تدابیر دشمنان در القای ناکارآمدی نظام برشمرد و افزود: افکار عمومی مردم مایه ی اقتدار ملی است و مسئولان باید به تبیین خدمات انقلاب بعنوان راهکاری اساسی در خنثی نمودن توطئه های دشمن بنگرند.

جوکار در قیاس دوران ۴۰ ساله انقلاب اسلامی با قبل از آن، گفت: ماهیت و ساختار حکومتی ایران با به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی از نظام دیکتاتوری به مردم سالاری دینی تغییر یافته و در جمهوری اسلامی ایران، میزان رای ملت است.

وی سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا در کنگره در رابطه با جمهوری اسلامی ایران را یاوه گویی و قضاوتی ناآگاهانه دانست و اظهار کرد: دیکتاتورهای واقعی مستکبرین و حکومت های هم دست آنان در منطقه هستند که مردمشان با صندوق های رای بیگانه هستند.

امام جمعه شهرستان قشم افزایش احزاب سیاسی از ۱۳ به ۲۴۰ حزب و تشکل با به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی ایران را گواهی بر ارتقاء آزادی سیاسی کشور با روی کار آمدن جمهوری اسلامی ایران برشمرد و با بیان اینکه در دوران پهلوی تنها ۱۲ انتخابات آن هم با نتایج از پیش تعیین شده برگزار شد اما در جمهوری اسلامی ایران تا کنون ۳۷ انتخابات واقعی برگزار شده است، ادامه داد: امروز دنیا قدرت منطقه ای و جهانی ایران را باور کرده و دستیابی به این نفوذ و قدرت بین المللی از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی می باشد.

– وی در مورد “درآمد و خرید یک کالا ” قبل و بعد از انقلاب اسلامی بیاناتی بدین شرح داشت:

علت اینکه جوانانی که زمان شاه را ندیده‌اند گمان می کنند ارزانی بوده این است که قدیمی ها نرخ های زمان شاه را برای جوانان بیان می کنند ولی از درآمدهای آن زمان صحبت نمی کنند تا جوانان با مقایسه‌ی این زمان با زمان شاه با یک محاسبه‌ی ساده متوجه شوند که چه زمانی قدرت خرید مردم بالاتر بوده‌است؛ جهت اطلاع جوانان به چند نمونه اشاره می کنیم:

سال ۴۹ که پیکان ۱۸ هزارتومان بود حقوق یک کارمند در ماه ۲۰۰ تک تومانی یعنی دو هزار ریال بود اگر می خواست پیکان بخرد باید حقوق ۹۰ ماه یعنی ۷ سال و نیمش را پرداخت می کرد و یا یک معلم که حقوقش ۵۰۰ تک تومانی بود باید حقوق ۳۶ ماهش را بابت خرید پیکانی که نه کولر داشت نه هیدرولیک بود و نه ترمزش ضد قفل بود پرداخت می کرد در حالی که امروز اگر کارمندی حقوقش حداقل ۱ و نیم میلیون تومان باشد بخواهد پراید بخرد با پرداخت ۱۳ ماه و نیم حقوقش صاحب پراید می شود.

زمان شاه یک حلب ۴ و نیم کیلویی روغن نباتی ۲۹ تک تومانی قیمت داشت و کارگری که مزد روزانه اش درسال ۵۴  ، ۶۰ ریال بود تقریبا مزد ۵ روزش را می بایست بابت یک حلب روغن ۴ و نیم کیلویی پرداخت می کرد اما امروزه همان روغن ۲۳ هزار تومان فروخته می شود و یک کارگر با کمتر از مزد یکروزش یک حلب روغن می خرد و با مزد ۵ روزش قادرست ۷ و نیم حلب روغن خریداری کند.

سال ۵۴ مرغ منجمد کیلویی ۱۰۵ ریال فروخته می شد و مزد کارگر ۶۰ تا ۷۰ ریال بود یعنی اگر یک کارگر تمام مزد روزش را می پرداخت نهایتاً ۶۷۰ گرم مرغ خریداری می کرد در حالیکه امروزه یک کارگر با مزد روزانه‌اش حداقل ۵ کیلو مرغ می خرد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار اضافه کرد: در دوران پیش از انقلاب، اجناس به تناسب مزد کارگر و کارمند بسیار گران تر از امروز بود؛ نرخ سواد پیش از انقلاب ۴۷% و پس از آن به ۹۳% رسیده و کشور در آن دوران در المپیادهای علمی هیچ افتخاری نداشت، اما امروزه ایران اسلامی در جمع ۱۰ کشور نخست دنیا حضور دارد.

جوکار افزایش ۱۰ برابری مراکز فنی و حرفه ای کشور و قرار گیری در شمار ۹ کشور دارای فناوری هسته ای و فضایی را از دیگر دستاوردهای انقلاب عنوان و تصریح کرد: راه حل پیروزی بر مشکلات اقتصادی، تحقق اقتصاد مقاومتی است و در این راستا باید بخش خصوصی و مردم به دولت کمک کنند.

وی کیفیت برگزاری یادواره سردار شهید غلامشاه ذاکری و شهدای قشم را در سطح ملی دانست و با تقدیر از تمام دست اندرکاران این یادواره، تاکید کرد: این یادواره حاصل تلاش ۲۰۰ نوجوان و جوان قشمی با مدیریت ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم و همکاری سایر ارگان ها بود که بر اساس کاری علمی- پژوهشی انجام شد و مسئولان باید چنین اقدامات فرهنگی اثرگذاری را مورد حمایت مضاعف قرار دهند.