شاخص های خاص خانواده در دولت تدبیر و امید در حال تدوین است

معاون ریاست جمهور در امور زنان و خانواده در جمع زنان فعال شهرستان قشم گفت : اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی با همکاری مردم با دولت امکان پذیر است و زنان در این رویکرد  می توانند با ترویج مصرف کالاهای داخلی و دوری از مصرف گرایی نقش بسزایی را در این خصوص ایفا کنند. وی […]

معاون ریاست جمهور در امور زنان و خانواده در جمع زنان فعال شهرستان قشم گفت : اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی با همکاری مردم با دولت امکان پذیر است و زنان در این رویکرد  می توانند با ترویج مصرف کالاهای داخلی و دوری از مصرف گرایی نقش بسزایی را در این خصوص ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه هدف دولت رفع تحریم ها و تورم است افزود: در صورت کنترل تورم بسیاری از مشکلات حوزه زنان رفع می شود و در صورتی که نیاز به تصویب یا تغییر قانونی باشد در این خصوص اقدام خواهیم کرد.

دکتر ملاوردی  دوری از عملکردهای کلیشه ای را یکی از راه های پیشرفت جامعه زنان دانست و افزود: دولت تدبیر و امید درحال بوجود آوردن ساختار مناسب در جامعه زنان و تدوین شاخص های از سوی رئیس جمهور است که درزمان بندی سه ساله و پنج ساله برای ارتقا شاخصه ها مد نظر صورت می گیرد.

ملاوردی ادامه داد: کار آفرینی و توانمند سازی زنان در خصوص مشاغلی خانگی در هرمزگان با وجود کمبود پستهای اداری و دولتی دولتی باید به خوبی دنبال شود  چرا که زنان هرمزگانی در مشاغل خانگی توانایی زیادی دارند.

دکتر ملاوردی افزود : زنان می توانند بعنوان نیروی انسانی مناسب درمشاغل مبتنی بر آی تی،  خانگی و صنایع دستی بکارگیری شوند و در اقتصاد جامعه موثر باشند.

 معاون رئیس‌ جمهور در امور زنان با تاکید براین که  در دولت تدبیر و امید از وعده های غیر عملی و غیر کارشناسی خودداری می شود اظهار داشت :  سفر کاروان تدبیر و امید به استان های و شهرستان های کشور فرصتی مناسبی برای شناسایی مشکلات و رفع آنها در چارچوب مصوبات دولت است.

در این نشست بانوان قشمی مهمترین دغده های خود را حمایت دولت از صنایع دستی ،‌احداث اماکن تفریحی و ورزشی خواص بانوان ، نبود بیمارستان و زایشگاه مناسب در شهرستان ، حمایت از خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست و حل مشکلات استخدامی اعلام کردند.