سپاه پاسداران نهادی نظامی، فرهنگی و فرامرزی است

امام جمعه شهرستان قشم گفت: نوسان شدید بازار ارز نمونه ای از تهاجمات دشمن در جنگ اطلاعاتی بود که هوشیاری و اقدام به هنگام نیروهای اطلاعاتی و امنیتی آنان را ناکام گذاشت. به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم اظهار کرد: امروزه […]

امام جمعه شهرستان قشم گفت: نوسان شدید بازار ارز نمونه ای از تهاجمات دشمن در جنگ اطلاعاتی بود که هوشیاری و اقدام به هنگام نیروهای اطلاعاتی و امنیتی آنان را ناکام گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم اظهار کرد: امروزه تمام مخالفین اسلام ناب برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران با یک دیگر متحد شده اند.

جوکار با تاکید بر اینکه همه مردم باید پاسدار انقلاب و ارزشهای اسلامی باشند، افزود: راهکار فائق آمدن بر دشمن آن است که تمام ملت ایران با شناخت و حرکت در مسیر اهداف و سیره سیدالشهدا(ع) بعنوان بزرگ پاسدار اسلام و ارزشها،  مدافع انقلاب و ارزشهای اسلامی باشند.

وی ایثار، اخلاص و ولایتمداری را مهمترین ویژگی های پاسداری عنوان و تصریح کرد: پاسداران انقلاب اسلامی ایران به تاسی از مکتب عاشورا، در جهت تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی که همان تشکیل حکومت عدالت گستر مهدوی است، اینگونه هستند.

امام جمعه شهرستان قشم خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نهادی نظامی، فرهنگی و فرامرزی است که تحت امر ولی فقیه در هر کجای دنیا نیاز باشد برای جانبازی و صیانت از اسلام و ارزش ها حضوری موثر دارد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با بیان اینکه جانبازان، سندهای افتخار و شهدای زنده ای هستند که تمام وجود خود را فدای احیای ارزش های اسلامی کرده اند، اضافه کرد: در روز جانباز می بایست ایثارگری و صبر خانواده های جانبازان نیز مورد تقدیر قرار گیرد.

***

* ایمان و اراده ملت، شرط توفیق دائمی بر دشمن

جوکار در ادامه، شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در صحرای طبس را یادآور شد و اظهار کرد: این توفیق که به مدد الهی حاصل شد، نتیجه ی اعتماد امام راحل(ره) و ملت ایران به خداوند بود.

وی افزود: مردم و مسئولین می بایست با تبعیت از رهبر و تکیه بر توان داخلی در تمامی ابعاد – نظامی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی- به خدا اعتماد کنند؛ زیرا مدد الهی و پیروزی بر دشمنان را به همراه خواهد داشت.

امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به دیدار اخیر مجموعه وزارت اطلاعات کشور با رهبر معظم انقلاب، گفت: تعابیر رهبری نسبت به مجموعه های اطلاعاتی بیانگر اسلامی و انقلابی بودن دستگاه های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار ابعاد مختلف جنگ اطلاعاتی را برشمرد و افزود: ایجاد اختلال و نوسان شدید در بازار ارز نمونه ای از تهاجمات دشمن در جنگ اطلاعاتی است که هوشمندی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی آنان را ناکام گذاشت.

جوکار ادامه داد: شرط توفیق دائمی بر دشمن، تقویت ایمان و اراده ملت است و تا کنون نیروهای هوشیار و همیشه بیدار ایران اسلامی دوشادوش مردم بصیر، زیر چتر رهبری حکیمانه ولی فقیه دشمن را ناکام گذاشته اند.

***

* سیدالشهدا(ع) الگویی تمام عیار است

وی در خطبه نخست با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: برای شناخت حسین بن علی(ع) باید مرور تاریخ را از پیش از خلقت حضرت آدم(ع) آغاز نمود.

امام جمعه شهرستان قشم عاشورا را نقطه اوج زندگی امام حسین(ع) عنوان و ابراز داشت: کربلا بواسطه پشتوانه عبادی، تائید الهی و روح حماسی سیدالشهدا(ع) تاریخ ساز شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار افزود: امام حسین(ع) الگویی تمام عیار برای تمام زمان ها است که شناخت تمام ابعاد وجودی آن حضرت در بررسی واقعه عاشورا نمی گنجد بلکه باید تاریخ را پیش از خلقت انسان تا پس از عاشورا مورد تحقیق و مطالعه قرار داد.

جوکار تصریح کرد: امروزه جامعه بویژه در بُعد روابط اجتماعی و سبک زندگی اسلامی نیازمند الگوگیری از سیدالشهدا(ع) می باشد.

وی اضافه کرد: در راستای الگوگیری از سیدالشهدا(ع) باید سبک زندگی سعادتمند آن حضرت را شناخت و تبیین فضایل اهل بیت(ع) را در جامعه گسترش داد.

در پایان نماز جمعه این هفته و همزمان با سالروز میلاد حضرت امام حسین(ع) و روز پاسدار، از فرماندهان عالی رتبه نظامی، انتظامی و بسیج شهرستان قشم با اهداء لوح یادبودی در نماز جمعه شهرستان توسط حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان تجلیل شد.