امروز

جمعه, ۲۸ دی , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۴:۴۲ قبل از ظهر

هزاران تن زباله شهر قشم در دشتی به مساحت چند هکتار در سایت مصالح شهرک صنعتی قشم  انباشته و سپس سوزانده می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز در حالی که هر روز اهمیت حفظ محیط زیست بر همگان روشن تر می شود در قشم اما این موضوع در کمال بی خیالی مسئولین توسط افرادی سودجو به سخره گرفته شده و سلامت شهروندان  مورد تهدید قرار گرفته شده است.

در حالی که سالهاست جمع آوری زباله های قشم  توسط سازمان منطقه آزاد انجام می گیرد کسی گمان نمی کرد تا این سازمان دولتی به گونه ای زباله های قشم را جمع و انباشت نماید تا هکتارها زمین از  طبیعت زیبای قشم را به زباله دانی بد بو و خطرناک تبدیل نماید.

هر چند بی مدیریتی در جای جای منطقه آزاد موجب به وجود آمدن معضلاتی در شهر قشم شده است اما سلامت انسانها دیگر مانند فروش زمین یا عوارض قابل دلالی و جبران نیست و شما می توانید  با  یک بار مشاهده از سایت مصالح که هم اکنون به زباله دان تبدیل شده است به عمق فاجعه زیست محیطی که گریبانگیر شهرک صنعتی طولا و مردم بیچاره این روستا شده است پی ببرید.

هر چند در پیگیری ها انجام شده هنوز مقصر این واقعه مشخص نشد ولی اکنون چند نفر از مسئولین خود را به گونه مبرا کرده و گناه آن را به گردن دیگری می اندازند.

و در این مدت تا کنون هیچ شکایت و پیگیری قضایی از سوی نهادهای ذی ربط انجام نشده و گفته می شود مقصرین همچنان  در پشت پرده شب و یا پرده های دیگر باشند.

که هزار البته در هر صورت شرکتی که کار جمع آوری زباله و شرکتی که کار بازیافت را از سوی منطقه آزاد انجام می دهند باید به محکمه احضار و از طرفی مدیرانی که باید ناظر بر آنها بوده اند  به خاطر کوتاهی مجازات شوند.

حال باید دید جان و سلامت شهروندان قشم برای مسئولین اجرایی و قضایی تا چه اندازه اهمیت دارد و خبر های آینده این واقعه روشن کننده این موضوع خواهد بود.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=13024
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی