- هرمز|اخبار قشم - https://hormozonline.ir -

سفر بیش از ۷۳۶ هزار نفر به قشم در نوروز ۹۸

قائم‌ مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: افزون بر ۷۳۶ هزار مهمان در ایام تعطیلات پایان سال و نوروز ۹۸ وارد این جزیره در جنوب کشور شدند.
عبدالجواد کمالی در برنامه تلویزیونی شب های قشم که از شبکه استانی پخش شد اظهار داشت: این تعداد گردشگر از ۲۵ اسفند ۹۷ تا چهاردهمین روز فروردین امسال از مسیرهای دریایی و هوایی وارد این‌ منطقه شدند.

وی با اعلام اینکه پیش بینی ما در ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، میزبانی از یک‌ میلیون گردشگر بود، افزود: شرایط جوی و تعطیلی سه روزه اسکله شهید حقانی بندرعباس به سمت اسکله شهید ذاکری موجب کاهش آمار ورودی به این منطقه شد.

به گفته عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم، بیش از ۵۰۰ هزار نفر از مهمانان امسال قشم و به عبارتی ۷۰ درصد آنان افرادی بودند که برای نخستین بار به این جزیره سفر کردند و این نشان از معرفی خوب قشم در استان‌های مختلف کشورمان دارد.

قائم‌ مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم با اشاره به افزایش ۷۱ درصدی بازدید مهمانان جزیره از سایت‌های گردشگری قشم، افزود: در این‌ مدت افزون بر یک‌ میلیون نفر از ظرفیت های گردشگری همانند جزایر ناز، جنگل حرا، چاهکوه ، خلیج دلفین‌ها، غارهای خربس، دره ستاره‌ها، قلعه پرتغالی‌ها و دیگر سایت‌ها بازدید کردند.

کمالی از پنج استان خراسان رضوی، تهران، فارس، اصفهان و‌ کرمان با با ۵۴ درصد سهم سفرهای قشم به عنوان استان‌های پیشتاز سفر به این‌ جزیره نام برد و‌ گفت: سهم بقیه استان هم در این ایام ۴۶ درصد بوده است.

کمالی اعلام کرد: با اقدامات خوبی که طی دوسال گذشته در زمینه فعال سازی کاشانه‌های مهمان در روستاهای جزیره اتفاق افتاده و ۱۲ کمپ پارکی که در نقاط مختلف این‌ منطقه ایجاد شده، شاهد ترافیک روان در شهرها و تجمع ۷۰ درصدی مهمانان نوروزی در روستاها و سایت‌های گردشگری این‌ منطقه بودیم.

وی از صنایع دستی بانوان هنرمند قشم به عنوان سوغاتی ارزشمند برای مهمانان نوروزی جزیره نام برد و گفت: در این مدت بیش از ۵ میلیارد ریال صنایع دستی هنرمندان جزیره توسط مهمانان خریداری شده است.