امروز

جمعه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۰:۱۶ قبل از ظهر

شیخ ماهرحمود در گفت وگو با ایرنا، با تاکید به اینکه دستپاچگی ، مخفی کاری و عدم شفافیت سعودی ها تردیدها را در باره کوتاهی آنها در تامین امنیت حجاج بیت الله الحرام بیشتر کرده است، گفت که تشکیل کمیته ای از کشورهای اسلامی برای تحقیق درباره فاجعه منا ضروری است.
وی با توصیه همگان به دوری از اظهارات تند مذهبی به سعودی ها همچنین توصیه کرد که نتایج تحقیقات خود را با دلایل و تصاویر روشن و واضح ارائه کنند.
شیخ حمود تاکید کرد: بعداز فاجعه منا نسبت به کوتاهی و یا عدم کوتاهی سعودی ها اظهاراتی مطرح شد اما اتفاق های بعدی از جمله مفقود شدن برخی از حجاج و یا پیکرهای پاک جان باختگان به وضوح نشان داد که کوتاهی صورت گرفته است و دستپاچگی، مخفی کاری و سردرگمی غیرقابل پذیرش سعودی ها ، تردیدها را قوت بخشید و ما را مطمئن ساخت که مشکلاتی وجود دارد.
این عالم برجسته اهل سنت لبنان اظهارداشت: ما در قبال جنایت های سعودی ها در یمن و سوریه و جاهای دیگر موضع مشخصی داریم اما معتقدیم باید بین این موضوعات با مساله حج تفاوت قائل شد، مرتبط کردن این امور به یکدیگر باعث پیچیده تر شدن اوضاع می شود و ممکن است منجر به ورود آمریکا و رژیم صهیونیستی در این قضیه شود.
شیخ ماهر حمود گفت: نگرانی ما این است که این قضیه منجر به ایجاد فتنه بزرگ مذهبی شود و این اتفاق خطرناک تر از خود فاجعه است و اساسا دشمنان دنبال وقوع چنین اتفاقی هستند.
دبیرکل اتحادیه علمای مقاومت افزود: از همین رو ما به حکمت و درایت حضرت امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی باور داریم و امیدواریم ایران در دام رفتارهای تحریک آمیز سعودی ها گرفتار نشود.
وی خاطرنشان کرد: ایران داعیه دار شعارهای بزرگی چون حمایت از فلسطین و وحدت امت اسلامی است و واکنش نشان دادن به اظهارات و رفتارهای تحریک آمیز سعودی ها باعث می شود در سیاست های طراحی شده توسط آمریکا گرفتار شویم و چنین چیزی از محور مقاومت هرگز سر نخواهد زد.
این عالم اهل سنت لبنان فاش کرد که یک شرکت صهیونیستی با نام (جی.۴٫اس) تحت پوشش یک شرکت انگلیسی اقدام به افتتاح دفتری در لندن کرده و از سال ۲۰۱۰ عهده دار امور امنیتی سعودی ها شده است.
شیخ ماهر حمود تصریح کرد: این شرکت صهیونیستی که توسط فردی سعودی به نام خالد البغدادی اداره می شود مسئولیت تحقیق درباره هویت حجاج و کشورهای آنها را برعهده دارد.
وی گفت: این شهرکت صهیونیستی در داخل فلسطین اشغالی هم اقدامات تجاوزکارانه ای را علیه فلسطینی ها مرتکب شده تا جایی که شیخ عکرمه صبری سخنران و امام جماعت مسجد مبارک الاقصی و افراد دیگر زبان به اعتراض گشودند و اعلام کردند که این شرکت حق ندارد در مساله امنیت حجاج دخالت داشته باشد.
دبیرکل اتحادیه علمای مقاومت با بیان اینکه « روزنامه ها در سال ۲۰۱۰ هم مطالب زیادی در این خصوص منتشر کرده اند»، از حاکمان سعودی خواست تا چهره حقیقی این شرکت و نقش آن را در زمینه رسیدگی به امنیت حجاج توضیح دهد.
شیخ ماهر حمود تاکید کرد: فکر می کنیم درفاجعه منا عده ای نفوذی نقش داشته اند و براین اساس لازم می دانیم هویت این شرکت توسط حاکمان سعودی فاش شود.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=12635
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی