ساپورتهای پاره و ترویج فرهنگ بی حجابی

«ساپورت» دیگر نیازی به تعریف ندارد ؛ پوششی که چند سالی است در اروپا و آمریکا رواج یافته و حال به مدد رسانه ها، زنان ایرانی هم از آن استفاده می کنند. پوششی که برخی ها ازآن به عنوان «‌چسبانک بی حیا » و « پروژه  ای برای حذف شلوار» یاد می کنند! این در […]

«ساپورت» دیگر نیازی به تعریف ندارد ؛ پوششی که چند سالی است در اروپا و آمریکا رواج یافته و حال به مدد رسانه ها، زنان ایرانی هم از آن استفاده می کنند. پوششی که برخی ها ازآن به عنوان «‌چسبانک بی حیا » و « پروژه  ای برای حذف شلوار» یاد می کنند!

این در حالی است پوشیدن ساپورت در مدارس غرب ممنوع شده است اما در سایه بی توجهی مسئولین، تعداد ساپورت پوشان در کشور ما روز به روز افزایش می یابد.

 امروزه کشورهای غربی با وضع قوانین جدیدی سعی می کنند تا نوع پوشش مردم را در قالب چهارچوب در بیاورند ولی برخی از مسئولین فرهنگی کشور با بی توجه به رواج لباس های تنگ در جامعه به گسترش این لباس ها کمک می کنند.

پوشیدن ساپورت جزو از مد رفته‌های غربی است که مد شدن آن دقیقا از شبکه های ماهواره ای آغاز شد. در این برنامه های ماهواره ای ، اجرا کننده های آن اکثرا ساپورت پوش بودند. متاسفانه مردم تحت تاثیر رسانه ها قرار دارند ، آنقدر که حتی مدل و رنگ شلواری را که به پا می کنند ، با فلان شخصیت ماهواره ای تطابق می دهند. ناخودآگاه مردم از این شبکه ها تغذیه می شوند و بعد یک دفعه چشم که باز می‌کنند می بینند در خیابان های جمهوری اسلامی با مد و لباسی ظاهر شده اند که دربرنامه های لس آنجلسی پخش می شده.

برنامه ها و شبکه های ماهواره ای همیشه بین آنچه که هست و آنچه که باید باشد فاصله می اندازند و عده ای به خاطر همین شکاف‌ها شروع می کنند به معترض شدن که چرا اجازه نمی دهند لباس تنمان را خودمان انتخاب کنیم‌، در حالی که هر کشوری متناسب با ارزش هایش پوشش خاصی را برای خود تعریف کرده که آن پوشش اگر چه ظاهری است ولی نماد نوع تفکر و اندیشه ای است که در درون افراد وجود دارد.

 برخورد با افراد بی حجاب و بد حجاب در قانون به عنوان یک هنجارشکنی قابل پیگیری و مجازات است و به موجب تبصره ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی : هر کس عملا در انظار، اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی کند علاوه بر کیفرعمل به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه یا ۷۴ ضربه شلاق جریمه می شود و اگر مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نباشد ولی عفت عمومی را جریحه دار کند فقط به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه یا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می شود.

اما متاسفانه عدم اجرا قانون و حدود الهی  و بهانه قراردادن اینکه تنها راه مقابله با بی حجابی از طریق مسائل فرهنگی است باعث شده تا عده ای به راحتی و با  آزادی بی قید شرط  با وضعیت نیمه عریان وارد اماکن عمومی شوند و عفت عمومی جامعه را تحت شعاع خود قرار دهد.

عوامل زیادی باعث شده که زنان و دختران گرایش به پوشیدن ساپورت پیدا کنند ، مثلا ارزان بودن آن، راحت بودنش، متنوع بودن در رنگ بندی، ست کردن مانتوهای گشاد با شلوار تنگ و … یکی دیگر از دلایلی که باعث شد خیلی ها به ساپورت پوشی روی بیاورند ، تمایل به هنجار شکنی در پوشش معمول بود که برخی از مدهای متداول با خود به همراه می آورد. اوایل که پوشیدن ساپورت مد شده بود اکثرا ترجیح می دادند از ساپورت های مشکی کلفت با مانتوهای بلند و گشاد استفاده کنند اما کم کم شکل این پوشش تغییر پیدا کرد و بعضا برخی ها شروع به پوشیدن ساپورت با رنگ ها ی جیغ و زننده همراه با مانتوهای کوتاه کردند و امروز پوشیدن ساپورتها نازک و پاره در حال گسترش است .

متاسفانه پوشیدن ساپورت در بین خانمهای چادری هم معمول شده است  و قابل درک نیست  چرا یک خانم محجبه و چادری باید چنین چیزی بپوشد که مردم  احساس کنند  این خانم با پاهای عریان به خیابان آمده است .هیچ سنخیتی میان چادر و حجاب برتر با ساپورت وجود ندارد مگر  یک نوع تناقض زننده که ارزش های یک بانوی محجبه را زیر سوال می‌برد.99348_928

به نظر می رسد بی تفاوت بودن در امر پوشش زنان و مردان تا حدی پیش برود که می توان گفت به زودی عریانی به امری عادی و قابل پذیرش در ایران تبدیل شود و فقط یک قدم تا عریانی زنان در ایران باقی مانده است برنامه ای  که اگر  دشمنان اسلام  یک روز با زور می خواستند آن را به مردم ایران تحمیل کنند  به کمک رسانه ها  و مدگرایی  به زودی  با اختیار و هزینه خود مردم  به آن خواهند رسید  و بی حیایی و برهنگی خیابان ها و بازارهای ما از خیابانها لس آنجلس هم  بیشتر خواهد شد.

تغییر رنگها و طرح های ساپورت از پوششی کلفت به نازک و جدیدا پاره  را می توان به عنوان یک تغییر برنامه ریزی شده و هدفمند برای حجاب زنان ایرانی است که هدف آن عریانی و بدنبال آن افزایش فساد اخلاقی است ، آیا زمان آن نرسیده است تا مسئولین برای مبارزه با این برنامه دشمن چاره ای بیندیشند ؟

تاثیر پذیری از ماهواره ، بی تفاوتی مسئولین فرهنگی کشور ، عدم برخورد دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با استفاده کنندگان . فروشندگان و فراموش شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر که یک واجب همگانی است دست به دست یکدیگر داده اند تا ایران اسلامی را به یک اندلس دیگر تبدیل کند و این قطعه از خاک اسلام بدون جنگ و خونریزی توسط صهیونیزم فتح شود.

به نظر شما در چند روز آینده پوشش برخی از زنان چگونه خواهد بود؟