امروز

پنجشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۹:۴۹ بعد از ظهر

رییس سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص این تفاهمنامه گفت: در منطقه آزاد قشم سرمایه گذاری های زیادی انجام شده و در حوزه کنترول فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی این منطقه می تواند به سرزمین اصلی کمک کند.

رسول دیناروند افزود: سرمایه گذاری که در آزمایشگاه کنترول در قشم انجام گرفته بیش از ظرفیت موجود در منطقه است و می تواند برای کل کشور بکار گرفته شود.

دیناروند به افزیش دوبرابری تشخیص سموم نسبت به قبل اشاره کرد و گفت: این آزمایشگاه به دستگاه های پیشرفته ای مجهز شده و نیروی انسانی متخصص مشغول به فعالیت هستند، سازمان غذا و دارو نیز به عنوان مرجع کشوری به صورت غیر مستقیم نقش نظارتی را برعهده دارد.

او ادامه داد: امسال بسیاری از نمونه گیری ها در آزمایشگاه تخصصی منطقه آزاد قشم انجام شد و قرار است در سال ۹۴ با ساماندهی جدی تری به کار خود ادامه دهد.

رییس سازمان غذا و دارو افزود: این توافق نامه نقطه عطفی است برای حوزه نظارت سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و قشم می تواند با تکمیل زیرساخت های مورد نیاز به ارتقاء شان ملی کمک نماید.

دیناروند در خصوص اقدامات لازم برخورد با قاچاقچیان در منطقه آزاد قشم گفت: برخورد با قاچاقچیان شناسایی آلودگی‌ها و شناسایی اصالت از جمله اقداماتی است که در منطقه آزاد قشم انجام خواهد پذیرفت.

رئیس سازمان غذا و دارو در پایان آزمایشگاه منطقه آزاد قشم را بازوی بین‌المللی سازمان غذا و دارو عنوان کرد و گفت: ما می‌توانیم از امکانات قشم به عنوان آزمایشگاه بین‌المللی بهره ببریم و بسیاری از بازرسی‌های بین‌المللی خود را بدون فرستادن کارشناس به قشم در این منطقه انجام دهیم.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی