ساختمان مرکز آموزشی علمی کاربردی شهرداری قشم افتتاح شد

دکتر میرداد میردادی شهردار قشم گفت: ساختمان مرکز آموزشی علمی کاربردی شهرداری قشم در زمینی به مساحت یک هزار و ۶۳۴ مترمربع با اعتباری افزون بر ۸۰ میلیارد ریال احداث شده است. وی افزود: با بهره‌برداری از این ساختمان و خروج از کلیه ساختمان های استیجاری ۱۰ میلیارد ریال در هزینه های سالانه شهرداری برای […]

دکتر میرداد میردادی شهردار قشم گفت: ساختمان مرکز آموزشی علمی کاربردی شهرداری قشم در زمینی به مساحت یک هزار و ۶۳۴ مترمربع با اعتباری افزون بر ۸۰ میلیارد ریال احداث شده است.

وی افزود: با بهره‌برداری از این ساختمان و خروج از کلیه ساختمان های استیجاری ۱۰ میلیارد ریال در هزینه های سالانه شهرداری برای اجاره ملک جهت استقرار مرکز علمی کاربردی صرفه جویی می شود.

دکتر مهدی روشن زاده رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قشم نیز اظهار داشت: هم اینک ۵۴۵ دانشجو در این مرکز انتخاب واحد کرده اند که نسبت به مدت مشابه ۱۵۰ درصد رشد را نشان می دهد.

وی افزود: ۲۸ رشته در مقطع کاردانی و کارشناسی مرکز علمی کاربردی شهرداری قشم فعال است و رتبه دوم را در جذب دانشجو در بین مراکز علمی کاربردی هرمزگان(نیمسال جاری) دارد.

مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قشم ادامه داد: ایجاد کانون دانش آموختگان و بانک مشاغل جهت لینک دادن دانش آموختگان به بازار کار، آمایش سرزمین و فعال نمودن رشته ها بر اساس تقاضا و نیاز بازار کار و بهره مندی از مدرسان خبره جهت آموزش مهارتی و کاربردی از دیگر اقدامات شاخص در حوزه آموزشی است.

روشن زاده گفت: برگزاری استارت آپ در حوزه شیلات و گردشگری، دوره های کوتاه مدت آموزشی، جشنواره ها، شرکت در نمایشگاه ها، برگزاری آزمون های بین المللی تافل و تولیمو و همچنین کسب مقام اول دفتر پژوهشی مرکز در سطح مراکز آموزش علمی کاربردی استان هرمزگان از دستاوردهای حوزه پژوهش و کارآفرینی می باشد.

وی خاطرنشان کرد: چاپ کتاب توسط دانشجویان مرکز، برگزاری همایش ها، مسابقات، دوره های آموزشی و فعالیت مستمر در زمینه عفاف و حجاب نیز از اقدامات شاخص حوزه فرهنگی به شمار می رود.