زمین‌لرزه ۵.۴ریشتری شهرهای استان اردبیل را لرزاند

زلزله‌ای به‌بزرگی ۵.۴ ریشتر که کانون آن در کشور جمهوری آذربایجان بود، شهرهای شمالی استان اردبیل را لرزاند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، زلزله‌ای به‌بزرگی ۵.۴ریشتری که کانون آن در کشور جمهوری آذربایجان بوده دقایقی پیش شهرهای شمالی استان اردبیل را لرزاند. این زلزله در کشور جمهوری آذربایجان و در ساعت ۲۳ و ۱۷ دقیقه […]

زلزله‌ای به‌بزرگی ۵.۴ ریشتر که کانون آن در کشور جمهوری آذربایجان بود، شهرهای شمالی استان اردبیل را لرزاند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، زلزله‌ای به‌بزرگی ۵.۴ریشتری که کانون آن در کشور جمهوری آذربایجان بوده دقایقی پیش شهرهای شمالی استان اردبیل را لرزاند.

این زلزله در کشور جمهوری آذربایجان و در ساعت ۲۳ و ۱۷ دقیقه امروز به‌وقوع پیوست که طول جغرافیایی آن  ۴۷.۱۳، عرض جغرافیایی ۴۰.۳۱ و عمق زمین‌لرزه نیز در  ۱۰کیلومتری زمین بوده است.

این زمین‌لرزه در ۹۸کیلومتری اصلاندوز، ۹۸کیلومتری پارس‌آباد، ۱۱۰کیلومتری تازه‌کند و ۲۴۹کیلومتری اردبیل رخ داده است.

در شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار که در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد این زمین‌لرزه کاملاً محسوس بوده و به همین دلیل سبب رعب و هراس برخی مردم این مناطق شده است.

زلزله همچنین در برخی ساختمان‌های روستایی در شهر اصلاندوز پارس‌آباد موجب ترک خوردن جزیی برخی ساختمان‌ها شده است.

اکبر صمدی فرماندار پارس آباد ظهار داشت: خوشبختانه زلزله‌ای دیشب که در کشور جمهوری آذربایجان و ۹۰۰ کیلومتری شهر اصلاندوز به وقوع پیوست، طبق گزارش‌های رسیده تلفات جانی ندارد.

وی گفت: در این زلزله به اماکن مسکونی در روستاهای شهرستان پارس‌‌آباد خسارت‌های کلی و جزئی وارد شده است.

فرماندار شهرستان پارس آباد افزود: میزان خسارت در روستاها در حال بررسی بوده و به محض اتمام گزارش کامل از رسانه‌ها اعلام می‌شود.