ریز جلبکی که قدرتش از مسئولین قشم بیشتر است

اهالی روستای دوستکو در غرب جزیره این روزها با مشکل بزرگی روبرو شده اند. هر چند روزهای اول ساکنان روستای دوستکو و کانی  از آمدن شرکت ریز جلبک خوشحال بودند اما حالا اهالی این روستاها به دلیل تصرفات غیر مجاز این شرکت نه تنها حق دسترسی به ساحل را از دست داده اند بلکه مسیر […]

اهالی روستای دوستکو در غرب جزیره این روزها با مشکل بزرگی روبرو شده اند.

هر چند روزهای اول ساکنان روستای دوستکو و کانی  از آمدن شرکت ریز جلبک خوشحال بودند اما حالا اهالی این روستاها به دلیل تصرفات غیر مجاز این شرکت نه تنها حق دسترسی به ساحل را از دست داده اند بلکه مسیر دسترسی آنان به  موج شکن ماهیگیری نیز مسدود شده است.

صدیق قویدل رئیس شورای اسلامی یکی از روستاهای غرب جزیره در این خصوص می گوید: این شرکت در حریم شصت متری ساحل خاک ریزی کرده و ساحل ماسه ی و بکر را از بین برده است که این کار خلاف قانون و بدون مجوز است.

وی افزود : مردم غرب جزیره بارها دست به دامان وزیر ،  مسئولین محلی و حتی نمایندگان مجلس شده اند اما تا کنون این پیگیری ها سودی نشده است .

مهندس زرنگاری بخشدار شهاب با بیان اینکه اعضای شورا و دهیار در قبال حفظ حقوق مردم مسئول هستند تصریح کرد : حفظ حریم شصت متری جزو قوانین محیط زیست کشور است که این شرکت اجازه خارج شدن از محدوده فعالیت خود را ندارد و این موضوع در حال رسیدگی است.

اعتراض مردم روستای دوستکو به حجتی وزیر جهاد در حالی انجام گرفت که این مسئول قول رسیدگی داده بو اما اکنون با گذشت چند ماه نه تنها این موضوع حل نشده است بلکه در چند روز گذشته شرکت ریز جلبک با کاشت درخت و جلوگیری از رفت آمد مردم به بهانه ملک خصوصی مسیر دسترسی به ساحل و استفاده از موج شکن ماهیگیری را مسدود کرده است.