امروز

جمعه, ۲۸ دی , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۴:۳۸ قبل از ظهر

برگزاری آئین انتخاب کتاب سال جزیره اقدامی در خور ستایش و تجلیل بوده که به همت مدیر فرهیخته سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم پایه گذاری شده بود. در واقع هدف از برگزاری این رخداد  فرهنگی در قشم، تکریم نویسندگان و شوق و اشتیاق در اهل قلم جزیره می باشد، اقدامی که می تواند در صورت برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده انگیزه ی لازم و کافی را در نویسندگان و اهل اندیشه جزیره فزونی بخشد.

این نوشتار در پی ابهام ها و حاشیه های آئین انتخاب کتاب سال جزیره در شامگاه سه شنبه هفته جاری است که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم برگزار گردید؛ اولاً به دلیل فقدان اطلاع رسانی مناسب و به موقع از سوی متولی مراسم جمعیت خیلی اندکی به این نشست مهم فرهنگی آمده بودند دوماً در انتخاب کتاب های برگزیده به عنوان کتاب سال جزیره جانبداری بسوی افراد خاصی صورت گرفته بود که بعضاً این امر مورد انتقاد حاضران آگاه مراسم قرار گرفت.

بنظر می رسد عده ای افراد خاص با حمایت های ویژه منطقه آزاد قشم از حوزه فرهنگ و رسانه در قشم کاسبی نموده و به اصطلاح عامیانه دکان باز کرده اند، امری که می بایست مورد توجه و تامل معاونت محترم فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان قرار گیرد.

حوزه مظلوم فرهنگ و رسانه ی قشم و خویشتنداری، نجابت و مناعت طبع بالای نویسندگان و روزنامه نگاران متعهد بومی، این فرصت را معدود افرادی خاص داده که با سوء استفاده از ضعف مدیریتی در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی جزیره، اهداف شخصی خود را تحقق بخشند. اقدام های این چنینی که در مراسم آئین انتخاب کتاب سال جزیره رخ داد قطعاً از سوی افکار عمومی جامعه مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت و تاثیرگذاری فرهنگی – اجتماعی این رخداد مهم و مبارک فرهنگی را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

در حوزه ی مطبوعات هم متاسفانه بعضاً شاهد اجحاف و کم لطفی های فراوانی از سوی برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد قشم هستیم که تمایل دارند رسانه های تاثیرگذار جامعه محلی که همسو و همراستا با سیاستهای دولت تدبیر و امید در منطقه آزاد قشم و در رأس آنان مدیر عامل سازمان قرار دارد را به حاشیه برانند. انگار برخی از مدیران سازمان از انعکاس مرتب و تاثیرگذار اقدامات سازمان منطقه آزاد قشم در نشریات محلی خشنود و راضی نیستند که این مسئله نیازمند واکاوی و آسیب شناسی از سوی مدیر عامل محترم سازمان منطقه آزاد قشم قرار گیرد.

به امید آنکه متولیان حوزه ی فرهنگ و روابط عمومی سازمان با تامل  و واکاوی مسائل مطروحه فوق و در راستای بالندگی و پویایی فرهنگی جزیره با استفاده از خرد جمعی و مدد جستن از افکار نخبگان و اندیشه ورزان این مرز و بوم برنامه ریزی نموده تا حوزه ظریف و حساس فرهنگی ره به ناکجا آباد نبرد.

راشد شرف صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه ندای جزیره

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=13868
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی