امروز

یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۹:۲۸ قبل از ظهر

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از جهادکشاورزی هرمزگان، ناصر حیدری پوری با بیان اینکه تاکنون ۳۰درصد پلاک های اراضی کشاورزی شناسایی وتا پایان سال تعیین تکلیف خواهد شد، بیان داشت: مدت اجرای قانون رفع تداخلات اراضی ۲ساله است و باید دراین مدت تمام اراضی کشاورزی شناسایی و سند دار شوند.

وی تصریح کرد :با توجه به بررسی های صورت گرفته، روند شناسایی پلاک های اراضی کشاورزی و نقشه برداری آنها در استان بسیار کند است وباید با رفع مشکلات این روند را سرعت بخشید.

حیدری پوری عنوان کرد: بندرعباس، حاجی آباد، میناب، رودان، بستک، بندر خمیر و قشم از مهمترین شهرستان هایی هستند که قانون رفع تداخلات ارضی در آنها درحال اجرا است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در بخشی از سخنان خود با اشاره به بازارمحصولات کشاورزی استان اظهارداشت: طبق دستور وزیر جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی موظف است در موضوعاتی هم چون بازار محصولات کشاورزی، قاچاق محصولات کشاورزی و معرفی مشتری به تولید کنندگان حوزه کشاورزی برنامه ریزی کند.

حیدری پوری افزود: در سالهای اخیر در راستای بازار محصولات کشاورزی در استان باراندازهایی ایجاد شده است که باید با ایجاد صنایع جانبی از جمله صنایع بسته بندی و فراوری در این باراندازها نقش آنها را درصادارت محصولات کشاورزی بیشتر کرد.

وی گفت: یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه قرار گیرد بهره گیری از مشارکت مردم در فعالیت های کشاورزی در قالب باشگاه کشاورزان جوان است.

حیدری پوری اذعان داشت: نخستین باشگاه کشاورزان جوان در روستای سراح احمدی راه اندازی شد و باید از ظرفیت باشگاه کشاورزان جوان برای فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و کشاورزی بیش از پیش بهره برد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ایجاد معیشت پایدار کشاورزان باید مورد توجه مدیران مراکز جهاد در سراسر استان قرار گیرد اظهارداشت: تولید محصول سالم، تقویت حلقه های تولید، توسعه گیاهان دارویی، توسعه کشت محصولات استراتژیک از جمله گندم وکلزا باید در اولویت برنامه های مراکز جهاد کشاورزی سراسر استان باشد.

حیدری پوری افزود : با توجه به کشت پاییزه کشاورزان، مدیران جهاد کشاورزی مراکز استان مراقبت و اجرای مباحث فنی را دردستور کار خود قرار دهند تا کشاورزان در پاپان فصل برداشت دچار خسارت نشوند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی