رهبری آیت‌الله خامنه‌ای تداوم مسیر انقلاب امام راحل است

در سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) شیخ ابراهیم ابراهیمی در گفتگویی با پایگاه خبری هرمز ابعاد شخصیتی امام راحل را تبیین نمود . استاد حوزه و دانشگاه مذاهب اسلامی در خضوص نقش امام در ایجاد وحدت بین مسلمانان گفت : امام خمینی (ره) درزمینهٔ ایجاد وحدت کلمه بین اقوام و مذاهب […]

در سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) شیخ ابراهیم ابراهیمی در گفتگویی با پایگاه خبری هرمز ابعاد شخصیتی امام راحل را تبیین نمود .
استاد حوزه و دانشگاه مذاهب اسلامی در خضوص نقش امام در ایجاد وحدت بین مسلمانان گفت : امام خمینی (ره) درزمینهٔ ایجاد وحدت کلمه بین اقوام و مذاهب و حتی ملت‌های مسلمان احیاگر اتحاد بین مسلمانان به شکل واقعی آن بود و اعتقاد داشتند که با وحدت می‌توان در برابر همه ابرقدرت‌ها ایستاد. حضرت امام با ایجاد وحدت بین ملت ایران توانست انقلاب اسلامی را در برابر رژیم پهلوی و پس‌ازآن در برابر رژیم بعثی به پیروزی برساند. در همان ابتدای انقلاب مسئله فلسطین را مطرح کردند مسئله‌ای که نیازمند وحدت جهان اسلام بوده و هست و همچنین ابداع هفته وحدت در ایام میلاد پیامبر اسلام که محور وحدت جهان اسلام هستند. امروز ما بیشتر از گذشته نیازمند وحدت و انسجام ملی در مقابل توطئه‌های دشمنان هستیم چراکه مکر و حیله‌های دشمنان بیشتر شده و دشمنان با تفرقه‌انگیزی به دنبال ایجاد اختلاف بین اقوام و مذاهب هستند و امام در سخنرانی‌های خود به‌صراحت در این مورداشاره کرده‌اند و این مسائل نشان‌دهنده درایت حکیمانه امام در مورد وحدت بین جامعه اسلامی است.
وی با بیان روحیه استکبار ستیزی امام خمینی (ره) دز زمان مبارزه و رهبری ایشان بیان داشت : استکبار چه در بعد فردی و اجتماعی و جهانی مورد نکوهش دین اسلام است و ابلیس اولین کسی است که کبر او موجب رانده شدنش از درگاه خداوند شد شاید بر همین اساس است که امام راحل آمریکا را شیطان بزرگ نامید. مستکبرین با استثمار دیگر ملل، آن‌ها را به فقر و عقب‌ماندگی دچار کردند و با جنگ‌افروزی منابع کشورها را به غارت برده‌اند. روی دیگر استکبار گردنکشی و اعمال فشار به دیگر کشورها و ملت‌هایی است که به دنبال پیشرفت هستند. با انقلاب اسلامی دنیا از حالت دوقطبی قدرت خارج شد و کشورهایی که مدعی مدیریت جهان بودند سعی کردند تا این رویه را متوقف کنند اما مهم‌ترین کارکرد انقلاب صدور روحیه استکبارستیزی به دیگر ملت‌ها بود لذا ملت‌های آزاده امام راحل را به‌عنوان الگوی مبارزاتی خود انتخاب کردند و امروز شاهد آن هستیم که مردم آمریکا در جلو کاخ سفید نام امام خمینی را تکرار می‌کنند.
شیخ ابراهیمی رهبری آیت‌الله خامنه‌ای را تداوم مسیر حضرت امام دانست و اظهار داشت : در تمام سال‌های بعد از رحلت امام خمینی (ره) مردم ایران و دیگر ملت‌ها به این درک رسیده‌اند که مسیر مقام معظم رهبری همان مسیری است که امام راحل آن را ترسیم نموده بودند و هدف همان هدف اصلی انقلاب است در تمام پیچ‌وخم‌های انقلاب رهبری مدبرانه آیت‌الله خامنه‌ای تحسین دوستان و دشمنان را برانگیخته است که این نعمتی است که باید شکر گذار آن بود. پیشرفت ایران اسلامی در ابعاد علمی، نظامی و اقتصادی با توجه به تحریم‌ها و جنگ تمام‌عیار اقتصادی هرروز بیشتر می‌شود و به حمدالله اقتداری که امروز ایران نه‌تنها در منطقه بلکه در سراسر جهان به آن دست‌یافته و این کلام امام را یادآور می‌شود که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، اگر ما برای خدا قیام کنیم پیروزی خداوند از آن ما خواهد بود لذا آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان شاگرد امام دنباله‌رو همان اهداف بودند و به‌خوبی توانستند انقلاب را بعد از رحلت امام به‌پیش ببرند که امروز شاهد تقویت جبهه مقاومت در مقابل صهیونیزم منطقه باشیم.
توجه ویژه امام به حمایت از مستضعفان جهان آخرین نکته سخنان این عالم اهل سنت بود ، وی خاطر نشان کرد : توجه به مستضعفان و یاری آن‌ها در کلام امام بسیار پررنگ است که این بینش برگرفته از آیات و روایات اسلامی است. می‌توان گفت بیشترین هجمه‌ای که علیه جمهوری اسلامی از سوی دشمنان وارد می‌شود به خاطر همین هدف والای اسلامی و انسانی است. امام دراین‌باره فرموده‌اند: ما باید برای پیشبرد اهداف و منافع ملت محروم ایران برنامه‏ریزی کنیم. ما باید در ارتباط با مردم جهان و رسیدگی به مشکلات و مسائل مسلمانان و حمایت از مبارزان و گرسنگان و محرومان با تمام وجود تلاش نماییم. لذا توجه ویژه امام به محرومان و مستضعفان چه در بعد ملی و بین‌المللی به‌عنوان یک رهنمود باید سرلوحه کار مسئولان و مدیران کشور باشد چراکه این انقلاب متعلق به مستضعفان است و امید تمام مستضعفان به‌سوی ایران اسلامی و ملت مسلمان آن است.