رشد ۳۰۰ درصدی مسافران نوروزی جزیره هرمز

بخشدار هرمز گفت: از ابتدای نوروز امسال تا کنون بیش از ۶۰ هزار نفر از اماکن دیدنی این جزیره دیدن کردند. فریدون دریانورد  با اشاره به رشد ۳۰۰ درصدی مسافران ورودی به جزیره هرمز، اظهارداشت: اسکان مسافران مقیم در هرمز ۸۵ درصد رشد داشته است. دریانورد اظهارداشت: جزیره هرمز با داشتن پتانسیل های مختلفی در […]

بخشدار هرمز گفت: از ابتدای نوروز امسال تا کنون بیش از ۶۰ هزار نفر از اماکن دیدنی این جزیره دیدن کردند.

فریدون دریانورد  با اشاره به رشد ۳۰۰ درصدی مسافران ورودی به جزیره هرمز، اظهارداشت: اسکان مسافران مقیم در هرمز ۸۵ درصد رشد داشته است.

دریانورد اظهارداشت: جزیره هرمز با داشتن پتانسیل های مختلفی در زمینه جذب گردشگر که هر کدام با توجه به سابقه تاریخی و یا جاذبه های طبیعی در نوع خود بی نظیر است.

وی با بیان اینکه در کنار قابلیتهای فوق العاده زیبای طبیعی هرمز می توان به آثار باستانی و تاریخی هرمز اشاره کرد، اظهار داشت:جاذبه گردشگری مانند قلعه پرتقالیها، مکتب خانه ها، قصر صورت، برج گلک، برج تیرانداز، قدمگاه خضر نبی (س)، بازار زعفرانیه،  فرش خاکی، دره رنگین کمانها، غارهای نمکی، جاذبه دشت آهوان و ساحل پرندگان، ساحل سرخ و ده ها جاذبه دیگر است که هموطنان عزیز  از این جزیره دیدن کردند.

دریانورد رستوران سنتی بانوان که کار ابتکاری از سوی کانون بانوان هرمز بود  رضایت بخش بود که امیدواریم این رستوران در سالهای آتی هم برای رفاه حال مسافرین و گردشگران دایر شود.

مسئول ستاد هماهنگی خدمات سفر  هرمز گفت: در کنار آن طبیعت زیبای هرمز، سواحل آبشرین کن، محیط زیست، معدن، ساحل مفنغ و سنگ مرغان با طلوع و غروب فوق العاده زیبای خورشید بر فراز دریا که طلوع آن از دریای عمان و غروب آن در خلیج همیشه فارس است موقعیتی استثنایی را برای جذب گردشگران و طبیعت گردان فراهم ساخت.

بخشدار هرمز در ادامه با بیان اینکه قلعه پرتقالیها  بیشترین بازدید کننده را در بین اماکن دیدنی این جزیره داشته است، بیان داشت: قلعه پرتقالیهای با توجه به اینکه بزرگترین قلعه جنوب کشور در زمان استمعار پرتقالیها بوده  است گردشگران زیادی را به سوی خود جذب کرده و بیش از ۷ هزار نفر از این قلعه تاریخی  بازدید کردند.

وی از افزایش بازدید گردشگران نوروزی از سواحل و کوه های رنگی خبر داد و گفت: یکی از موفقیت های شایان ذکر ستاد هماهنگی خدمات سفر  هرمز، رشد ۱۰۰درصدی آمار بازدید گردشگران از سواحل و کوه های رنگی این بخش است که این افزایش در جزیره هرمز کاملا مشهود بود.

دریانورد تصریح کرد: رشد تعداد سفرهایی که امسال شاهد آن بودیم  بیانگر آن است که رسانه های مختلف به ویژه خبرگزاری مهر نقش خود را در معرفی جاذبه های گردشگری جزیره هرمز به خوبی ایفا کرده اند.