رشد ۹۵ درصدی صادرات از منطقه آزاد قشم

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از منطقه آزاد قشم، جهانگیر مجیدی اعلام کرد: رشد ۹۵ درصدی تولیدات صادراتی منطقه آزاد قشم، نتیجه پشتکار بنگاه های تولیدی و حمایت های سازمان منطقه آزاد قشم از فعالان اقتصادی است. وی با اعلام اینکه ارزش صادرات منطقه آزاد قشم در ۹ ماهه فروردین تا آذر سال ۹۴ […]

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از منطقه آزاد قشم، جهانگیر مجیدی اعلام کرد: رشد ۹۵ درصدی تولیدات صادراتی منطقه آزاد قشم، نتیجه پشتکار بنگاه های تولیدی و حمایت های سازمان منطقه آزاد قشم از فعالان اقتصادی است.

وی با اعلام اینکه ارزش صادرات منطقه آزاد قشم در ۹ ماهه فروردین تا آذر سال ۹۴ بالغ بر ۱۲ میلیون دلار بود، ادامه داد: این رقم در ۹ ماهه گذشته از سال۹۵ به رقمی افزون بر ۲۳میلیون و ششصد هزار دلار (۹۵ درصد رشد) رسیده است.

به گفته مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم، این حجم صادرات از طریق ۱۷شرکت تولیدی فعال همچون دکوراسیون داخلی، درب و پنجره یو پی وسی، انواع دستگاه آنالیزر و شیر کنترل، قایق تفریحی، لوله های تلفیقی چند لایه، ماهی و مواد غذایی انجام شده است.

او از امارات، عمان، عراق، هند، ایتالیا، سومالی، کویت و ترکمنستان به عنوان بخشی از کشورهایی نام برد که خریدار محصولات شرکت های تولیدی منطقه آزاد قشم هستند.

مجیدی بیان داشت: جمع صادرات صنایع منطقه آزاد قشم به دیگرمناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مدت ۹ ماه سال ۹۴ (فروردین تا پایان آذر) بالغ بر ۲ میلیون دلار بوده که این مقدار در مدت مشابه سال ۹۵ به بیش از ۴ میلیون دلار رسیده است که نشان از رشد ۸۲ درصدی دارد.

وی با اعلام اینکه صادرات مناطق آزاد کشور از جمله قشم در سال ۹۵ براساس مصوبات کمیسیون اقتصاد مقاومتی دبیرخانه مناطق آزاد کشور می بایست ۳۰ درصد نسبت به سال ۹۴ بیشتر شود، افزود: خوشبختانه میزان رشد صادرات از منطقه آزاد قشم به ۱۱ کشور خارجی بسیار فراتر از این میزان بوده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: جمع کل صادرات منطقه آزاد قشم در ۹ ماه گذشته از سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ به کشورهای خارجی و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور دارای رشد نسبی ۹۲ درصدی می باشد.

جزیره قشم با یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت در جنوب ایران واقع شده و بسیاری از فعالان اقتصادی داخلی و خارجی با استفاده از مزیت های قوانین و مقررات سازمان منطقه آزاد با حضور در چهار شهرک صنعتی این منطقه مشغول تولید و صادرات محصولات خود می باشند.