رشد ۳۲ درصدی صدور مجوزهای صنعتی، خدماتی و تجاری در منطقه آزاد قشم

قائم مقام معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم از رشد ۳۲ درصدی صدور مجوز های صنعتی، خدماتی و تجاری در این منطقه خبر داد. مهندس فرزین حقدل با بیان این مطلب افزود: طی ۱۱ ماه گذشته از سال جاری ۷۵۸ مورد مجوز فعایت های اقتصادی در حوزه صنعت، تجارت و خدمات توسط […]

قائم مقام معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم از رشد ۳۲ درصدی صدور مجوز های صنعتی، خدماتی و تجاری در این منطقه خبر داد.

مهندس فرزین حقدل با بیان این مطلب افزود: طی ۱۱ ماه گذشته از سال جاری ۷۵۸ مورد مجوز فعایت های اقتصادی در حوزه صنعت، تجارت و خدمات توسط مدیریت جذب منابع و مرکز خدمات سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل و ۵۷۱ مورد ثبت مجوز، از رشد ۳۲ درصدی برخوردار بوده است.

وی ادامه داد: از مجموع ۷۵۸ مجوز صادر شده طی ۱۱ ماه گذشته سال جاری، ۶۳ مجوز در زمینه صنعتی، ۳۷۱ مورد مجوز در حوزه خدماتی و ۳۲۴ مورد نیز در بخش تجاری می باشد.

قائم مقام معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: از مجموع ۵۷۱ مجوز صادر شده طی ۱۱ ماه سال ۹۱ از سوی مدیریت جذب منابع و مرکز خدمات سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم، تعداد ۸۷ مجوز صنعتی، ۲۰۷ مجوز خدماتی و ۲۷۷ مجوز تجاری بوده است.

به گفته وی، شرکت های پالایش کاوه قشم، پالایش تابان آتیه قشم، مرام پرتو قشم، پارس بهین پالایش، پارسیان رابر قشم و سبز پوشان نوین قشم بخشی از شرکت های ثبت شده در حوزه صنایع هستند که طی مدت یاد شده در قشم به ثبت رسیدند.

حقدل از ذخیره سازی مواد نفتی، احداث و بهره برداری پالایشگاه نفت به ظرفیت ۱۰۰ هزار بشکه در روز، احداث و بهره برداری پالایشگاه اوره و آمونیاک، تولید قیر و نفت سبک، فرآوری لاستیک طبیعی و ساخت مواد و محصولات شیمیایی به عنوان فعالیت شرکت های یاد شده در حوزه صنعت، نام برد.