رسانه های قشم پیگیر مطالبات بحق مردم باشند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: خبرنگاران براساس رسالت سنگینی که بعهده دارند و به دور از حاشیه سازی ها و در راستای پیگیری مطالبات بحق مردم می توانند در کنار مسئولان به پیشرفت همه جانبه منطقه آزاد قشم کمک کنند. حمید رضا مومنی روز دوشنبه در مراسم افتتاح انجمن خبرنگاران قشم بیان کرد: مطبوعات […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: خبرنگاران براساس رسالت سنگینی که بعهده دارند و به دور از حاشیه سازی ها و در راستای پیگیری مطالبات بحق مردم می توانند در کنار مسئولان به پیشرفت همه جانبه منطقه آزاد قشم کمک کنند.

حمید رضا مومنی روز دوشنبه در مراسم افتتاح انجمن خبرنگاران قشم بیان کرد: مطبوعات با نقش آفرینی منطقی خود و هدایت افکار عمومی می توانند راه را برای اقدام و عمل مسئولان فراهم کنند.
وی، واردشدن به حاشیه ها را موجب عقب ماندن توسعه در بخش های مختلف زیرساختی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برشمرد و بر ضرورت رسیدگی به مطالبات مردم توسط رسانه ها تاکید کرد.
رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به وجود برخی بی تقوایی ها در حوزه رسانه، افزود: در موضوع حقوق های نجومی اگر چه باید با خاطیان براساس قانون برخورد شود، اما نحوه بزرگ کردن آن و تعمیم یک درصد مدیران متخلف به ۹۹ درصد زحمتکش به دور از انصاف است.
وی تصریح کرد: متاسفانه از آغازین روزهای فعالیت دولت تدبیر و امید، جریانی با ایجاد چالش های بزرگ برسر راه دولت تلاش می کنند خدمات ارزشمند دولت یازدهم و ثباتی که در بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی ایجاد شده و همچنین شرایط مناسبی که در بخش بین الملل ایران بوجود آمده را نادیده بگیرند.
مومنی، از بزرگ کردن حقوق های نجومی که به نظر می رسد از خارج مرزها هم مورد حمایت برخی ها قرار گرفته به عنوان یک اقدام برای دلسرد کردن مردم، ضربه به نظام، حکومت و دولت یاد کرد.
وی در ادامه با انتقاد از موضوعات نخ نما و سوخته ای که هر چند ماه یکبار توسط برخی رسانه ها برای ضربه زدن به سرمایه گذاری در قشم مطرح می شود، گفت: موضوع واگذاری دو هزار و ۵۰ هکتار زمین در قشم به یک شرکت سرمایه گذار به دلیل ناتوانی مالی و عدم توان اجرای طرح از ابتدا اشتباه بوده و این پرونده براساس سیاست یک سال و نیم گذشته این سازمان مدت هاست منتفی شده اما به تازگی یکی از نشریات کشوری با اهداف مشخص و بدون تحقیق در رابطه با رد درخواست مطرح شده، بار دیگر به عنوان یک خبر روز به آن پرداخته است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از خبرنگاران و رسانه های بیدار خواست در خصوص مواردی که یک سوی آن منطقه آزاد قشم است، جانب انصاف را رعایت کرده و با مدیر مربوطه گفت و گو کنند تا صحت خبر به درستی رعایت شود.
وی با اعلام حمایت از توسعه شبکه خبری در جزیره قشم، افزود: در صورتی که بخش های مختلف بتوانند کمکی در راستای رفع مشکلات بردارند، ما از آنان حمایت می کنیم و امیدواریم قضاوت ها همیشه منصفانه و به دور از حب و بغض باشد.
مومنی، بار دیگر بر حضور خود تا پایان دور دوم دولت روحانی به عنوان مدیرعامل در سازمان منطقه آزاد قشم، تاکید کرد و گفت: باید کارهای روی زمین مانده هرچه سریعتر به انجام برسند تا آهنگ توسعه زیرساخت های اقتصادی هر چه سریعتر به نتیجه برسد.
وی با صراحت بر سلامت کار مدیران این سازمان تاکید کرد و گفت: به سلامت کار مدیران خود ایمان دارم و تا زمانی که در این سمت مشغول به خدمت هستم به هیچ مدیری اجازه انجام کارهای غیرقانونی نخواهم  داد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: انجام کارها در این سازمان براساس برنامه و اقتدار پیش می رود و کسانی که کاسبی خود را در دوره جدید این سازمان در خطر می بینند در مقام مخالفت با عملکرد مثبت مسئولان این سازمان بر آمده اند.
وی بیان داشت: سازمان منطقه آزاد باشگاه سیاسی نیست و همه در حوزه عملیاتی با یکدیگر همسو هستیم و امیدواریم فرماندار شهرستان قشم، معاونین سازمان منطقه آزاد را معاونین خود بداند و مسئولان سازمان هم نیروهای خدمتگزار این نهاد را همکاران همسو با سیاست های خود تلقی کنند و همه باید به این حقیقت که نیروهای یک دولت مقتدر هستیم پایبند باشیم.
مومنی تصریح کرد: برخی رفتارهای غیرمسئولانه ۲۵ سال اخیر در منطقه آزاد قشم باعث شده موضوع آب و راه مردم این منطقه کاملا حل نشده باشد و امیدواریم قشم با همگرایی بیشتر و شفافیت و انصاف فعالان خبری،  راه توسعه را بیش از پیش طی کند.
بنا به این گزارش، حمید رضا مومنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به اتفاق تنی چند از مشاوران، معاونان و مدیران این سازمان با حضور در محل انجمن خبرنگاران منطقه آزاد قشم، ساختمان این مجموعه را در هفته منتسب به خبرنگاران در شهر قشم افتتاح کردند.