امروز

جمعه, ۳ خرداد , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۹:۳۷ بعد از ظهر

سرپرست شهرداری قشم بر گسترش فعالیت های فرهنگی و ایجاد  نشاط در محلات تاکید کرد .

به نقل از واحد روابط عمومی شهرداری قشم ، احمد رحیمی هلری ، پس از استماع خطبه های نماز جمعه این هفته ، بر ایجاد و گسترش اماکن و قرارگاههای فعالیت فرهنگی تاکید کرد و گفت : فعالیت‌های فرهنگی باید به مردم واگذار شود تا شاهد شکوفایی در این عرصه باشیم . ایشان ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون فعالیت های فرهنگی گفت :  حمایت از فعالیت‌های خودجوش و فراگیر مردمی در عرصه فرهنگ ضروری است .

رحیمی هلری همچنین با تاکید بر اهمیت فعالیت های فرهنگی گفت : فعالیت های فرهنگی می تواند پایلوت گامهای موثر در حوزه های سیاسی ، امنیتی ، اجتماعی و اقتصادی هر جامعه باشد از این رو شهرداری قشم برنامه ریزی های ویژه ای را به این امر اختصاص خواهد داد .

سرپرست شهرداری با اشاره به وجود پارک کودک در هر محله شهر قشم گفت : پارکهای کودک در محلات می تواند بستر مناسبی برای گسترش فعالیت های فرهنگی باشد و لازم است که از این پس نگاه توسعه ای به پارکها بعنوان قرارگاه فرهنگی باشد . وی تصریح کرد : شهرداری این آمادگی را دارد در صورت در اختیار گذاشتن فضای مناسب برای احداث پارک محله ای ، اقدام کند .

رحیمی هلری ضمن تاکید بر برداشته شدن موانع از مقابل فعالیت های فرهنگی گفت : اختصاص اماکن فرهنگی نیز می‌تواند راهگشا باشد کما اینکه یکی از برنامه های شهرداری ، خریداری منزل یا اجاره اماکن در چند محله است که در آن فعالیت های فرهنگی صورت پذیرد .

سرپرست شهرداری قشم با تاکید بر نقش پر رنگ گروههای مردم نهاد در گسترش فعالیت های فرهنگی گفت : نهادهای اجرای خصوصا شهرداریها در ایجاد اماکن فرهنگی نقش پررنگی دارند اما در اجرا و گسترش فعالیت های فرهنگی ، این گروهای خود جوش مردم نهاد وNGO  ها هستند که باید نقش بی بدیلی داشته باشند . وی اضافه کرد : با تمام توان از گروههای مردمی جهت اشاعه فعالیت های فرهنگی حمایت خواهیم کرد .

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=24098
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی