راهیابی شش فیلم اصغر بشارتی به جشنواره انگلستان

۶فیلم از اصغر بشارتی هنرمند جزیره قشم به یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه مجازی انگلستان (Sessions By Lift-Off Global Network) راه یافت. فیلم‌های «چل»، «قرمز کوچک؛ آبی بزرگ»، «توپ»، «مم دلا»، «پلاستیک» و«جلبیل» که به کارگردانی و تهیه کنندگی اصغر بشارتی در موضوعات محیط زیستی، معرفی طبیعت و آداب و سنن جامعه محلی در جزیره زیبای […]

۶فیلم از اصغر بشارتی هنرمند جزیره قشم به یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه مجازی انگلستان (Sessions By Lift-Off Global Network) راه یافت.

فیلم‌های «چل»، «قرمز کوچک؛ آبی بزرگ»، «توپ»، «مم دلا»، «پلاستیک» و«جلبیل» که به کارگردانی و تهیه کنندگی اصغر بشارتی در موضوعات محیط زیستی، معرفی طبیعت و آداب و سنن جامعه محلی در جزیره زیبای قشم ساخته شده است.

اصغر بشارتی کار هنری خود را در زمینه عکاسی از سال ۱۳۸۶ با عکاسی از مناظر بکر طبیعی جزیره قشم آغاز کرد و اکنون یک هنرمند برای معرفی ایران اسلامی و سفیری برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری قشم شده است.

وی کار خود را با عکاسی از دنیای زیرآب توسعه داد و هم اکنون به وادی فیلم‌های کوتاه محیط زیستی روی آورده که حاصل آن، ساخت ۱۲ فیلم کوتاه است.

این هنرمند قشمی کسب یک مدال به عنوان بهترین تصویربردارجهانی در پوچی ایتالیا و کسب ۶مدال کارگردانی بین‌المللی در کشورهای بنگلادش، چین و مالزی، هفت جایزه ملی فیلم کوتاه و بیش از ٧٠ جایزه بین المللی و ملی عکاسی در کارنامه هنری خود دارد.
ایرنا