امروز

چهارشنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۷:۳۱ بعد از ظهر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرضا چهارشنبه شب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرضا با اشاره به صحبت‌های وزیر کشور در بیست‌وپنجمین اجلاس نماز، اظهار داشت: تقویت اعتقادات و ارزش‌ها در کانون خانواده و مدرسه گام نخست مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.

محمدرضا انصاریپور با بیان اینکه علما در رأس اجتماعی کردن مبارزه با آسیب‌های اجتماعی قرار دارند و چنین موضوعاتی باید با کمک مردم و مسئولان حل شود، افزود: هر جا که مسائل دینی قوی بوده و اعتقاد وجود داشته، مشکلات عدیده اجتماعی کاهش یافته است.

وی با اشاره به لزوم سازماندهی وسیع آسیب‌های اجتماعی از سوی فرهیختگان و اقشار موثر جامعه، گفت: تنوع آسیب‌ها بسیار وسیع است و باید تک تک اقشار جامعه نسبت به آن احساس مسئولیت کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرضا اظهار داشت: باید تلاش کنیم در مقابل فرهنگی که غرب به عنوان لذت‌جویی، هیجان زندگی و تضعیف ارزش‌ها برای جوانان دارد، اگر بخواهیم مصون سازی کنیم باید ارزش‌ها را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه ایران در کاهش سرعت شیوع و گسترش اعتیاد گام‌های بلندی برداشته و سازمان ملل نیز به این موضوع اذعان دارد، بیان کرد: هنوز اشکالات و نقص‌هایی در مسئله مقابله با مواد مخدر در کشور وجود دارد که باید با حمایت دولت، توصیه‌های رهبر معظم انقلاب و کمک مردم تلاش کنیم تا شأن ملت حفظ شود و اشکالات موجود در حوزه اعتیاد برطرف شود.

انصاریپور با بیان اینکه همه باید کمک کنیم تا مسئله اعتیاد به حداقل برسد و مشکل به طور کامل رفع شود، افزود: همه جوان‌هایی که گرفتار اعتیاد می‌شوند جزو خانواده ایران هستند و بلای اعتیاد خبر نمی‌کند، بنابراین جوان‌های ما در معرض تهدید هستند و باید به خاطر اعتقادات و فطرت پاک‌مان همه باهم همکاری کنیم تا مشکل رفع شود.

وی با بیان اینکه تنها راه مطمئن و موثر برای صیانت و ساماندهی اعتیاد در کشور مسئله پیشگیری است، افزود: باید همواره تلاش کنیم که در کشور کسی معتاد نشود چرا که اعتیاد هزینه‌هایی را بر کشور تحمیل می‌کند و با کمک‌های انجام شده تنها ۲۰ درصد از افراد معتاد موفق به ترک اعتیاد و نجات از مواد مخدر می‌شوند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرضا با تاکید بر نقش موثر مردم در کاهش اعتیاد، تصریح کرد: بدون شک با کمک خانواده‌ها و مردم می‌توانیم در زمینه کاهش اعتیاد گام‌های موثری برداریم.

وی‌ با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش، آموزش اولیا و مربیان و دانشگاه‌ها، گفت: این دستگاه‌ها به جدیت در مسیر کار آموزش و پیشگیری هستند و موفق عمل کرده‌اند.

انصاریپور با بیان اینکه مردم پیشتاز در مسئله کاهش اعتیاد هستند و باید در این مسئله کمک کنند، افزود: با اشکالات و نواقصی در کاهش اعتیاد و مقابله مواجه هستیم که بدون کمک مردم و البته دیگر دستگاه‌ها همچون امنیتی و نظامی، موفق نخواهیم شد.

وی با اشاره به ایجاد یک شعبه از کنگره ۶۰ در شهرضا، گفت: برای ایجاد این کنگره درخواست را به استان ارسال کردیم و شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان با ایجاد آن در شهرضا موافقت کرده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرضا بیان کرد: در هفته پژوهش میزگرد علمی، پژوهشی با عنوان « راهکارهای نوین درمان، پیشگیری و مقابله با اعتیاد همراه با افزایش مشارکت اجتماعی دانشجویان و اساتید» با هدف پیشگیری و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر برگزار می‌شود.

کنگره ۶۰ در شهرضا تأسیس می‌شود

مسئول کنگره ۶۰ استان اصفهان در ادامه جلسه با اشاره به تاریخچه تشکیل کنگره ۶۰ در کشور، گفت: کنگره ۶۰ به منظور رهایی معتادینی که همواره خواستار رهایی از اعتیاد بوده‌اند و راه حل منطقی برای درمان خود پیدا نکرده‌اند تشکیل شده است.

اصغر منصوری با بیان اینکه این کنگره بر اساس اصل پذیرفته شده کمک یک فرد رها شده از اعتیاد به فرد در حال مصرف مواد مخدر یا معتاد تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه اساس کار ما بر مبنای محبت، عقل و ایمان است، افزود: در جلسات هر عضو راجع به تجربه و دانش خودش در مقوله اعتیاد سخن می‌گوید و ما به هیچ گروهی وابسته نیستیم و از نظر مالی به خود متکی هستیم و می توانیم حامیانی داشته باشیم و حامیان می‌توانند در اجرای اهداف کنگره ۶۰ نقش بسیار سازنده‌ای داشته باشند.

مسئول کنگره ۶۰ استان اصفهان بیان کرد: اگر یک معتاد بعد از این که مراحل سم‌زدایی را انجام داد و هم زمان در یک فرآیند و روند مشخص به مدت ۱۱ ماه در کلاس‌های کنگره شرکت کرد و هفته‌ای سه بار با حضور در کنگره ۶۰ توانست جهان بینی، روح و فکر خود را همراه با جسمش بازسازی کند ترک و پاکی او تضمینی است.

وی بیان کرد: اگر یک معتاد وارد فرایند ترک شود و همه مراحل را تا ۱۱ ماه انجام دهد، پاکی او صد در صد است، به طوری که تاکنون در کشور بیش از ۳۰ هزار نفر با این روش درمان قطعی شدند چرا که کنگره معتقد است معتاد را به راحتی می‌توان درمان کرد.

منصوری با بیان اینکه این کنگره ۱۹ سال پیش تأسیس و در حال حاضر ۶۰ شعبه در سراسر کشور دارد، اظهارداشت: در استان اصفهان ۶ شعبه کنگره ۶۰  است و ۳ هزار نفر تاکنون در استان درمان قطعی شدند.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد از کار این کنگره پیشگیری است، تصریح کرد: روزانه بیش از ۳ هزار نفر برای پیشگیری از مواد مخدر به این کنگره مراجعه می‌کنند.
می‌توانیم به کنگره ۶۰ به عنوان تکمیل کننده درمان اجتماع مدار امیدوار باشیم

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرضا در ادامه جلسه با بیان اینکه کنگره ۶۰ به مرحله تجربی رسیده و نتایج خوبی داشته است، اظهارداشت: این کنگره حاصل درمان اجتماع مدار و انجمن معتادان گمنام است و در کنار روش‌های موثر درمانی شهرستان کنگره ۶۰ به عنوان یک کمک دیگر، کارساز است.

حجت‌الله تنهایی با اشاره به اینکه می‌توانیم به کنگره ۶۰ به عنوان تکمیل کننده درمان اجتماع مدار امیدوار باشیم، بیان کرد: اگر به روش صحیح و براساس قانون کنگره ۶۰ عمل کنیم نتایج خوبی به دست می‌آوریم.

وی با بیان اینکه در کنگره ۶۰، فردی که خودش متقاضی ترک باشد به عنوان مسافر همراه می‌شود، افزود: کنگره ۶۰ دارای قوانینی است و باید حتما رعایت شود که مهمترین آن برگزاری مرتب جلسات با فواصل مشخص است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرضا با اشاره به کمیته تخصصی درمان، گفت: در این کمیته مصوب شد که شبکه بهداشت با همکاری نیروی انتظامی با توزیع کنندگان غیرقانونی متادون برخورد کنند.

وی تصریح کرد: متادون اگر از چرخه پزشکی خارج شود دیگر با موادمخدر تفاوتی پیدا نمی‌کند و می‌تواند آسیب‌رسان‌تر باشد.

تنهایی با اشاره به تفاوت هزینه‌های مراکز خصوصی و دولتی ترک اعتیاد، بیان کرد: معتادانی که دارای رفتارهای پرخطر هستند، زندانیان رها یافته و افرادی که توانایی مالی ندارند به مراکز دولتی مراجعه می‌کنند.

وی افزود: مراکز دولتی در دو شیفت صبح با ۵۰ و عصر با ۸۰ بیمار فعالیت می‌کنند و ۴۶ نفر رایگان و با کمترین هزینه تحت پوشش هستند و ضروری است شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از مراکز دولتی پشتیبانی کند.

باید پیشگیری کنیم تا جوانان به اعتیاد گرایش پیدا نکنند

فرماندار شهرضا در ادامه جلسه با بیان اینکه براساس قانون ایجاد و احداث و راه‌اندازی هرگونه مرکزی باید با مجوز باشد، گفت: کنگره ۶۰، NA و سایر مراکز در راستای ایجاد جامعه سالم و عاری از هرگونه مواد  مخدر فعالیت می‌کنند.

محسن گلابی با بیان اینکه باید پیشگیری کنیم تا جوانان به اعتیاد گرایش پیدا نکنند، افزود: خانواده‌، آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها همه در پیشگری از اعتیاد تأثیرگذار هستند و باید بیشتر تقویت شوند.

وی با اشاره به فعالیت کمیته‌های مبارزه با مواد مخدر در شهرستان شهرضا بیان کرد:‌ در سطح شهرستان ۴ کمیته فعال بوده که شامل کمیته بهداشت و درمان، کمیته مقابله با عرضه و مبارزه با مواد مخدر، کمیته حقوقی و قضایی و کمیته فرهنگی و پیشگیری بوده که این کمیته‌ها نقش و تاثیر بسزایی در پیشگیری از اعتیاد در جامعه دارند.

فرماندار شهرضا تصریح کرد:‌ همکاری و مشارکت دستگاه‌های مختلف و متولی در برگزاری برنامه‌های مختلف در سطح جامعه در این کمیته‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده تا به صورت تخصصی و مشارکتی به امر مبارزه با مواد مخدر پرداخته و زمینه‌ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی و به ویژه اعتیاد در شهرضا شوند.

انتهای پیام/

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=18679
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی