دیدار با اعضای کابینه «ترامپ» در این بازه زمانی ناکارآمد است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «روزنامه پاکستان»، «طارق فاطمی» دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان که هفته گذشته به منظور دیدار با اعضای کابینه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا به واشنگتن سفر کرده بود، در حالی به پاکستان بازگشت که موفق به دیدار با اعضای تیم انتقالی ترامپ نشد. وی که در یک […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «روزنامه پاکستان»، «طارق فاطمی» دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان که هفته گذشته به منظور دیدار با اعضای کابینه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا به واشنگتن سفر کرده بود، در حالی به پاکستان بازگشت که موفق به دیدار با اعضای تیم انتقالی ترامپ نشد.

وی که در یک کنفرانس خبری صحبت میکرد گفت: در این بازه زمانی دیدار با اعضای کابینه ترامپ کارآمد نیست، چرا که همه در تدارک انتقال قدرت هستند.

وی اما در دیدار با سایر مقامات آمریکا ازجمله «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی و «جان مک کین» رئیس کل نیروهای مسلح سنای آمریکا از تلاش کشورش برای مبارزه با تروریسم  سخن گفت.

در این دیدارها همچنین طرفین در مورد مسائل منطقه ای از جمله برقراری امنیت در افغانستان و مسئله «کشمیر» به بحث و تبادل نظر پرداختند.

از دیگر سو سفارت پاکستان درآمریکا نیز در پاسخ به کسانی که سفر فاطمی را ناموفق خواندند، این سفر را موفق اعلام کرد.

لازم به ذکر است که «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان پس از تماس تلفنی ترامپ، دستیار ویژه خود را برای دیدار با رئیس جمهور جدید آمریکا و افراد نزدیک به وی به واشنگتن فرستاد تا نظر آمریکا در قبال پاکستان را تغییر دهد.

وی اما در این سفر موفق به دیدار هیچکدام از اعضای تیم انتقالی ترامپ نشد.