دوگانگی مدیریتی در قشم مشکل ساز شده است

نماینده مردم هرمزگان در مجلس گفت: دوگانگی یا دو حاکمیتی موجود در جزیره قشم برای مردم مشکل ساز شده است و ضرورت دارد با تشکیل جلسات کاربردی و اصلاح قوانین، تکیلف مردم را روشن کرد. به گزارش خبرنگار مهر، حسین هاشمی تختی پنجشنبه شب در نشست شورای اداری شهرستان قشم، دوگانگی مدیریتی موجود در قشم را […]

نماینده مردم هرمزگان در مجلس گفت: دوگانگی یا دو حاکمیتی موجود در جزیره قشم برای مردم مشکل ساز شده است و ضرورت دارد با تشکیل جلسات کاربردی و اصلاح قوانین، تکیلف مردم را روشن کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین هاشمی تختی پنجشنبه شب در نشست شورای اداری شهرستان قشم، دوگانگی مدیریتی موجود در قشم را از مهمترین مشکلات قشموندان برشمرد و اظهار کرد: در جزیره قشم شاهد دوگانگی یا دو حاکمیتی هستیم که هر یک از مجموعه ها نیز به استناد قانون در حال انجام وظیفه هستند و  هیچ یک بر خلاف قانون عمل نمی کنند.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی آباد و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی، افزود: حل این مسئله نیازمند تشکیل جلسه‌ای با حضور وزیر کشور، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، نمایندگان مجلس، استاندار و سایر مسئولین مرتبط است.

وی با بیان اینکه فرماندار و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تمام تلاش خود را به کار بسته اند اما گره کار باز نشده است، تصریح کرد: دوگانگی مدیریتی در قشم واقعیت ملموسی است که برای مردم مشکل ساز شده است، باید تغییراتی در قانون حاصل و تکلیف برای مردم روشن شود.

هاشمی تختی در واکنش به عدم پرداخت ۱۰ ماهه حقوق ۱۷ نفر از پرسنل بیمارستان پیامبر اعظم(ص) شهر قشم گفت: این مسئله را می بایست خیلی شفاف بگویم که باید نمایندگان مردم حداقلِ لیاقت خود در حل مشکلات مردم را با پیگیری جدی و مرتفع نمودن این مشکل به اثبات رسانند.

رئیس سابق مجمع نمایندگان هرمزگان با اعلام این خبر که از امروز احمد مرادی ریاست مجمع نمایندگان را عهده دار خواهد بود، با لحن طنز ادامه داد: امروز در واقع یک انتقال قدرت بدون خونریزی صورت می پذیرد.

گفتنی است در این نشست که در سالن اجتماعات فرمانداری قشم با حضور نمایندگان مردم قشم در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مدیران کل استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هرمزگان برگزار شد، مشکل پرسنل بیمارستان پیامبر اعظم(ص) شهرقشم با پیگیری مسئولین مرتفع و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، پرداخت حقوق این پرسنل تا پایان سالجاری را تقبل کرد.