دولت عربستان باید امنیت، حرمت و عزت حجاج را فراهم کند

خطیب جمعه جزیره هرمز گفت: ما خواهان برگزاری حجی توام با عزت و امنیت هستیم و حضور در مراسم حج، حق هر مسلمان است، دولت عربستان باید امنیت، حرمت و عزت حجاج را فراهم کند. حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم مناقبیان در خطبه‌های نماز جمعه جزیره هرمز با اشاره به آغاز به کار مجلس دهم از روز […]

خطیب جمعه جزیره هرمز گفت: ما خواهان برگزاری حجی توام با عزت و امنیت هستیم و حضور در مراسم حج، حق هر مسلمان است، دولت عربستان باید امنیت، حرمت و عزت حجاج را فراهم کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم مناقبیان در خطبه‌های نماز جمعه جزیره هرمز با اشاره به آغاز به کار مجلس دهم از روز شنبه اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی مجموعه‌ای از نخبگان است که وظیفه مهم آنها ریل‌گذاری درست برای حرکت قطار دولت است.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس همواره باید مصلحت نظام را در بحث مقابله با دشمن در نظر داشته باشند، بیان کرد: هرگونه بی‌توجهی به این امر موجب زیان مردم و کشور خواهد شد.

خطیب جمعه جزیره هرمز گفت: با توجه به اینکه دولت همواره در مسیر تعیین شده از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی حرکت می‌کند انتظار مردم ارائه طریق مناسب از سوی مجلسی‌ها برای حل مشکلات فراروی جامعه ازجمله بیکاری، تورم و بهبود اقتصادی کشور است.

مناقبیان با اشاره به آغاز به کار پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دیدار خبرگان با مقام معظم رهبری تاکید کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار به نکات حکیمانه و راهبردی اشاره فرمودند و تحرک انقلابی را مقابل با ایستایی دانستند.

به گفته وی، برای ماندگاری انقلاب اسلامی باید تحرک انقلابی داشت و نباید ایستایی و بدون تحرک بود.

امام جمعه هرمز، پیوند مردم با ولایت فقیه، ولایت‌مداری، دین‌داری، اقتصاد مقاومتی، داشتن تسلیحات دفاعی، شناخت توطئه‌های دشمن، بصیرت داشتن و وحدت و همدلی را از مهمترین مولفه‌های اقتدار دانست و آن را موجب سربلندی و پویایی انقلاب عنوان کرد.

وی همچنین با اشاره به سنگ‌اندازی‌های عربستان برای حجاج ایرانی‌ اظهار کرد: خواهان برگزاری حجی توام با عزت و امنیت هستیم.

مناقبیان افزود: حضور در مراسم حج حق هر مسلمانی است، دولت عربستان باید امنیت، حرمت و عزت حجاج را فراهم کند.

امام جمعه هرمز گفت: متاسفانه حج تمتع در سال جاری با مشکلاتی رو به رو است و هنوز نمایندگان ایرانی و عربستانی به توافق نهایی برای اعزام مردم مسلمان ایران به خانه خدا نرسیدند که این رفتار سعودی‌ها بسیار نگران‌کننده است.

وی در بخش دیگری با اشاره به دهه نکوداشت مساجد از همه خادمان مساجد خواست تا با عطرافشانی و پاکیزه نگه داشتن، مساجد را برای ایام ماه مبارک رمضان آماده کنند.