دولت توجه بیشتری به مردم جزیره قشم و مرزنشینان داشته باشد

امام جمعه شهرستان قشم در هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگی، هنری خلیج فارس در بندر تاریخی لافت که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور برگزار گردید، تکمیل پروژه پل خلیج فارس و صدور مجوز تردد خودروها با پلاک منطقه آزاد قشم به سرزمین اصلی را بعنوان مطالبه ی مردم از دولت مطرح نمود. […]

امام جمعه شهرستان قشم در هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگی، هنری خلیج فارس در بندر تاریخی لافت که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور برگزار گردید، تکمیل پروژه پل خلیج فارس و صدور مجوز تردد خودروها با پلاک منطقه آزاد قشم به سرزمین اصلی را بعنوان مطالبه ی مردم از دولت مطرح نمود.

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار خلیج فارس را مظهر عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران دانست و با مخاطب قرار دادن کشورهای همسایه اظهار داشت: اذعان به جایگاه و قدرت غیر قابل انکار ایران اسلامی نفع به تمام کشورهای منطقه است.

جوکار در همین رابطه افزود: ایران اسلامی از اقتدار خود را تنها برای دفاع از مظلومین عالم بهره برده و خواهد برد.

وی با اشاره اینکه در کنار نام بلند آوازه خلیج فارس، نان و ظرفیت های آن باید مورد توجه قرار گیرد، اقدامات شایسته ی سازمان منطقه آزاد و فرمانداری شهرستان در راستای اقتصاد مقاومتی و فعالسازی ظرفیت های منطقه را قابل تقدیر خواند و ابراز داشت: شناسایی و شکوفاسازی ظرفیت عظیم خلیج فارس همچون دفاع علمی از نام جاوید آن، نیازمند کار علمی می باشد.

امام جمعه قشم مرزبانی و دفاع همه جانبه ی مردم قشم از خلیج تا ابد فارس را یادآور شد و گفت: مردم این خطه از میهن، مدافعان خلیج فارس اند و مستحق محرومیت موجود در جزیره نیستند؛ دولت می بایست توجه بیشتری به مردم جزیره و مرزنشینان داشته باشد.

ایشان توقف پروژه پل خلیج فارس را هدر رفت سرمایه عظیم ملی عنوان و تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد قشم آمادگی دارد در صورت واگذاری اختیارات، بدون استفاده از بودجه های دولتی پل را به بهره برداری رساند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار تردد خودرو با پلاک سایر مناطق آزاد به سرزمین اصلی را یادآور و خواستار احقاق حق قشموندان جهت تردد به سرزمین اصلی شد.

جوکار انتخابات را نمادی از عزت و غیرت ملی خواند و با تاکید بر انتخاب شوراهایی که اهل تعامل و استفاده ی از منطقه آزاد بعنوان یکی از ظرفیت های انقلاب به نفع مردم باشند، خاطرنشان کرد: هر ایرانی موظف است با سر انگشت خود چشم دشمن را کور کند.