دولت «ترامپ» به مذاکرات سوریه بپیوندد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز پنجشنبه ابراز امیدواری کرد که دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا نیز  به مذاکرات بین المللی صلح سوریه بپیوندد.  وی در این باره گفت: امیدوارم دولت ترامپ پس از عهده دار شدن وظایفش، در راستای همسوسازی تلاش هایی که […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز پنجشنبه ابراز امیدواری کرد که دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا نیز  به مذاکرات بین المللی صلح سوریه بپیوندد.

 وی در این باره گفت: امیدوارم دولت ترامپ پس از عهده دار شدن وظایفش، در راستای همسوسازی تلاش هایی که بر مبنای دوستی و همکاری مشترک است، به مذاکره برای حل بحران سوریه بپیونند.

لاوروف همچنین اظهار امیدواری کرد که مصر نیز به مذاکرات صلح سوریه که قرار است در «آستانه» پایتخت قزاقستان برگزار شود، ملحق شود حال آنکه به گفته وی عربستان سعودی، قطر، اردن و عراق نیز می توانند در مراحل بعدی وارد جریان مذاکره شوند.

وی که در نشستی با حضور «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه حضور داشت، گفت: با توجه به مشورت های انجام گرفته، ما آماده برگزاری نشست آستانه با حضور ایران و ترکیه می شویم و با توجه به اهمیت افزایش شمار کشورهای تضمین کننده توافق، از مصر نیز برای پیوستن به مذاکره دعوت می کنیم.

به گفته لاوروف، این مسئله در تماس تلفنی که پیشتر بین پوتین و «السیسی» رئیس جمهوری مصر صورت گرفت، مطرح شده است.

گفتنی است که ساعتی پیش، پوتین از حصول توافقاتی بین دولت دمشق و گروه های مسلح سوری برای برقراری آتش بس سراسری از نیمه شب امشب (پنجشنبه) در سوریه و همچنین آمادگی آنها برای از سرگیری مذاکرات صلح خبر داد.