امروز

جمعه, ۲۸ دی , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۵:۱۶ قبل از ظهر

نماینده مردم هرمزگان در خانه ملت: دولت  در سرشماری سال ۹۵ برای اشتغال گزینه هایی را انتخاب کرده  که به هر نحوی افراد را دارای شغل  نشان می دهد  و این در حالی است که در هر خانواده تعدادی از افراد بی کار هستند.

احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در  شورای اداری شهرستان قشم گفت : حضور نماینده مجلس در بین مردم و رسیدگی به مشکلاتآنان حداقل کاری است که باید انجام دهند و در مدت چهار ماه نمایندگی ام این دهمین باری است که برای رسیدگی به مشکلات مردم در  جزیره قشم حضور پیدا کرده ام.

وی با بیان تاسف از عدم انتقاد پذیری مسئولین اظهار داشت : در هرمزگان شرایطی فراهم شده که مردم اجازه مطالبه گری ندارند و مشکلات مردم هرمزگان در این سالها روی هم انباشته شده است.

مرادی ادامه داد : در جلسه ای که با معاون اول رئیس جمهور داشتیم ۳۷ مشکل اساسی مردم هرمزگان را بازگو کردم و باید بپذیریم که برخی از مشکلات فراتر از تصمیم گیری در سطح فرمانداران و استاندار است و باید توسط  خود دولت حل شود.

وی با بیان اینکه یکی از معضلات استان مشکل اشتغال است افزود :  متاسفانه در سرشماری سال ۹۵ برای اشتغال گزینه هایی انتخاب شده که به هر نحوی می خواهند افراد را دارای اشتغال نشان دهند و این در حالی است که در هر خانواده تعدادی از افراد بی کار با تحصیلات وجود دارد.

نماینده مردم در خانه ملت  با اشاره به  ظرفیتهای  خدادادی استان هرمزگان گفت : در هرمزگان با وجود دریا ، گردشگری ، صیادی و تجارت  نباید حتی یک نفر هم بیکار باشد.

وی در خصوص مبارزه با قاچاق عنوان داشت : وقتی حرف از قاچاق پیش می آید همه سراغ روستاهای مرزی و کوله بران می آیند و این در حالی است که ۹۰ درصد قاچاق کشور از مسیرهای قانونی و گمرکات بزرگ است.

مرادی افزود : چرا ما باید به نام مبارزه با قاچاق با مردمی درگیر شویم که ارزش مادی امکانات زندگی آنها دویست هزار تومان است .

وی مراودات تجاری مرز نشینان در خلیج فارس را دارای قدمت تاریخی عنوان کرد و بیان داشت: از ۴۰۰ سال پیش مردم با کشورهای خلیج فارس روابط تجاری داشته اند اما تصمیمات در این رابطه توسط کسانی در تهران گرفته می شود که نه از موهبت دریا برخوردار بوده اند و نه زندگی در شرایط مرزی را درک کرده اند.

نماینده مجلس شورای اسلامی به مشکلات قشم نیز اشاره کرد و گفت : به بهبود وضعیت در قشم خوشبین هستم و وجود فرصتهایی مثل دریا گردشگری و منطقه آزاد می تواند زندگی مردم را دگرگون کند

وی افزود : چرا ما نباید  جمعیت ۱۱۰ هزار نفری قشم  را خوب مدیریت کنیم و اگر مردم در این بین ناراضی هستند مدیریت ما اشکال دارد.

مردای اضافه کرد : قشم در بخش اشتغال ، بهداشت و درمان ، محرومیت روستاها و آب با مشکلاتی مواجه است که با مسئولین مربوطه در تهران برای رفع آنها جلساتی را برگزار کرده ایم.

وی خوب کار کردن مدیران را وظیفه آنها عنوان کرد و ادامه داد : خوب کار کردن وظیفه همه ماست که نیاز به تقدیر و تشکر هم ندارد اما اگر مشکلی وجود دارد باید مدیران آن را پیگیری کنند نه اینکه بجای عذر خواهی آن را توجیه کنند .

رسیدگی به مشکلات آب روستای طولا ، حضور در روستای لافت و کلنگ زنی خانه معلم   از دیگر  برنامه های سفر احمد مرادی به قشم است.

 

 

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=16751
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی