دفتر منطقه آزاد سودی برای مردم هرمز نداشته است

حجت الاسلام محمد کاظم مناقبیان در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با اشاره به هفته قوه قضایه و همچنین مسئله دریافت حقوق های کلان از بیت المال توسط عده ای از مسئولان، عنوان کرد: در کشوری که یازده میلیون نفر در آن حاشیه نشین هستند  دریافت این گونه وجوه از بیت المال […]

حجت الاسلام محمد کاظم مناقبیان در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با اشاره به هفته قوه قضایه و همچنین مسئله دریافت حقوق های کلان از بیت المال توسط عده ای از مسئولان، عنوان کرد: در کشوری که یازده میلیون نفر در آن حاشیه نشین هستند  دریافت این گونه وجوه از بیت المال خیانت بزرگی به مردم و این انقلاب است.

امام جمعه هرمز افزود: از دستگاه  قضا و دولت محترم  می خواهیم با  کسانی که می خواهند با این عمل ملت را نسبت به انقلاب بدبین کنند با قاطعیت برخورد کنند.

حجت الاسلام مناقبیان با اشاره به راه اندازی  دفتر منطقه آزاد هرمز در قشم، بیان داشت: دوسالی است که دفتر به نام هرمز در قشم دایر شده است و عده ای در آن دفتر حقوق می گیرند ولی از این دفتر سودی برای مردم هرمز حاصل نشده است.

وی اظهار داشت: مردم این جزیره با مشکلات معیشتی و اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند و کسی هم نیست که این مشکلات را ببیند و آن را لمس کند.

مناقبیان بیان داشت: در منطقه آزاد قشم خطاهایی صورت می گیرد و متاسفانه سکوتی در شهرستان قشم اکنون حکم فرماست که هیچ مسئولی با این مشکلات نه برخورد می کند و نه تذکری می دهند.

امام جمعه هرمز تصریح کرد: مسئولان باید با فساد های کلانی که در این منطقه اتفاق می افتد به جد برخورد کنند و با اینکه می دانیم کسی از مسئولان شهرستان قشم در این خصوص حرفی نمی زند از رئیس کل دستگاه قضایی استان می خواهیم که شخصا این اتفاقاتی که در منطقه آزاد قشم می افتد را رصد کند.

امام جمعه هرمز گفت: این حق مردم هرمز نیست که این همه سرمایه در قشم ریخته باشد و حیف و میل شود ولی مردم جزیره هرمز در بدترین وضعیت اقتصادی قرار بگیرند و دستگاه قضایی با توجه به رصد این تخلفات با تدبیر به آن رسیدگی کند.

وی همچنین با اشاره به ششم تیر سالروز سوء قصد به رهبر معظم انقلاب توسط منافقین، افزود: خداوند ایشان را حفظ فرمودند تا ملت ایران بهره مند از نعمت وجود ولی فقیه برای تداوم انقلاب و اسلام باشند و امیدواریم وجودشان تا قیام حضرت مهدی (عج) محفوظ باشد.

امام جمعه هرمز خاطرنشان کرد: سوءقصد به جان عزیرترین کس ما، این ذخیره الهی و رهبر عزیز تر از جانمان بود که خدا به ما کرم کرد که جان ایشان را از این حادثه به سلامت نگه داشت و مقدر این بود که کشتی انقلاب بعد از امام (ره) به گل ننشیند و به سوی ساحل ظهور با رهبری داهیانه ایشان پیش برود.

حجت الاسلام مناقبیان با گرامیداشت هفته قوه قضاییه و تسلیت سالروز شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام (ره) این ایام را فرصتی دانست تا از کارکنان، قضات و تلاشگران عرصه قضا و عدالت گستری به بهترین شکل قدردانی شود.

وی اظهار کرد: شهید بهشتی و یارانش با نثار خون پاک خود پایه های نظام جمهوری اسلامی را مستحکم و مسیر روشنی فرا روی دوستداران و شیفتگان انقلاب گشودند.

امام جمعه هرمز با تسلیت سالروز شهادت امام علی (ع) بر کسب فیوضات و معرفت در شب های قدر تاکید کرد و گفت: آن حضرت در آخرین وصیت خود به فرزندان و امام حسن و امام حسین (ع) تقوای الهی، نظم و اصلاح ذات بین و حق همسایگان، عمل به نماز و قرآن را سفارش کردند که در حقیقت سفارش به همه ما شیعیان است و باید به این سفارش ها عمل و از آنها مراقبت کنیم.

حجت الاسلام مناقبیان با اشاره به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روزجهانی قدس، عنوان کرد: روز قدس بیانگر همبستگی جهان اسلام با مردم فلسطین و اتحاد مسلمانان مقابل دشمنان اسلام است که باید با حضور گسترده مردم و باشکوه تر از هر سال برگزار شود.

امام جمعه هرمز با اشاره به انتفاضه مردم بحرین، اضافه کرد: حفظ حرمت آیت الله شیخ قاسم، خط قرمز مردم بحرین و رزمندگان اسلام است و مردم بحرین باید با همبستگی و اتحاد حامی حرمت ها باشند و در جلوگیری از ظلم آل خلیفه قیام کنند تا هر روز این رژیم نخواهد جنایتی را مرتکب شود.

مناقبیان بیان داشت: آل سعود خائن خیال می کند با عربده کشی و دلارهای نفتی می تواند در برابر شیعیان قد علم کند در حالی که این رژیم خائن باید بداند که با مکتب تشیع و شیعیان نمی تواند روبه رو شود زیرا که شیعه چراغ فروزان جهان اسلام است.

امام جمعه هرمز در پایان  با اشاره به موفقیت اخیر سربازان گمنام امام زمان(عج) در خنثی سازی اقدام های تروریستی در کشور تاکید کرد: این موفقیت ها مرهون خون شهدا  و رهنمود های هوشمندانه مقام معظم رهبری است.