دشمن به دنبال اختلاف افکنی مذهبی و قومی است

شیخ ابراهیم ابراهیمی عالم اهل سنت جزیره قشم و استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با هرمز گفت: دشمن با اقدامات مختلف به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه بین مردم است . شیخ ابراهیمی ضمن محکومیت اقدامات تروریستی در مشهد مقدس و گنبد کاووس در روزهای گذشته ، افزود: حمله مسلحانه به دو گروه از […]

شیخ ابراهیم ابراهیمی عالم اهل سنت جزیره قشم و استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با هرمز گفت: دشمن با اقدامات مختلف به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه بین مردم است .
شیخ ابراهیمی ضمن محکومیت اقدامات تروریستی در مشهد مقدس و گنبد کاووس در روزهای گذشته ، افزود: حمله مسلحانه به دو گروه از روحانیون شیعه و سنی در فاصله چند روز حرکتی جهت اختلاف افکنی مذهبی و قومی است که مردم باید در برابر این گونه فتنه انگیزی ها هوشیار باشند.
وی ادامه داد : پخش شایعات هدفمند در فضای مجازی همزمان با این دو اتفاق نشان می دهد دشمنان به دنبال ایجاد نا امنی و درگیری بین مردم هستند و به طور حتم با پیگیری نیروهای امنیتی و انتظامی این نقشه شوم دشمنان با شکست مواجه خواهد شد.
عالم اهل سنت جزیره قشم خاطر نشان کرد : مردم باید به دور از هر گونه تعصب و با آگاهی نسبت به اخبار منتشر شده در فضای مجازی از ارسال پیام هایی که بوی تفرقه و اختلاف افکنی می دهد خودداری کنند تا خدای نکرده فضای جامعه دچار فتنه و نا امنی نشود.
امام جمعه روستای کنار سیاه جزیره قشم تصریح کرد : جریان های تکفیری هیچ ارتباطی با اهل سنت نداشته و این تفکرات منحرف نتیجه ای جز خسران و ریخته شدن خون افراد بی گناه در سرزمین های اسلامی به همراه نداشته است.
وی در پایان از مسئولان دستگاه امنیتی و قضایی کشور خواست هرچه سریعتر با شناسایی و مجازات مرتکبین نسبت به احقاق خون این روحانیون و کیفر افرادی که سعی در ایجاد نا امنی و اختلاف افکنی بین مسلمانان دارند اقدام نمایند.