امروز

جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۹:۲۸ قبل از ظهر

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برای خرید (مثلا آبمیوه ) به سوپر مارکتی بروید و پس از خروج از فروشگاه متوجه سرقت موتور سیکلت خود شوید .

خوب اولین کاری که شما انجام می دهید (البته پس از ایست قلبی )  قطعا تماس با پلیس ۱۱۰ و مراجعه به آگاهی و  دادسرا و تنظیم شکایت ( تشکیل پرونده با کلی کاغذ بازی ، مراجعه به بانک ، خرید پوشه نارنجی و….)  خواهد بود .

اما پس از چند ماه چون به نتیجه نمی رسید و پلیس نمی تواند کاری برایتان انجام دهد ، بصورت اتفاقی یکی از آشنایان به شما پیشنهاد می دهد که سری هم به پارکینگ نیروی انتظامی بزنید شاید موتور سیکلت شما در آنجا پیدا شود.

از روی شماره پلاک ، موتور شما پیدا می شود اما این موتور موتور شما نیست . چرا ؟ چون پس از چند ماه زیر شرجی ، آفتاب داغ و گرد وخاک  دیگر نمی شود نام ان را موتور گذاشت.

اولین سئوالی که به ذهن شما  خطور می کند چیست؟

۱-      سارق موتور سیکلت را به پارکینگ منتقل کرده است؟ که این غیر ممکن است.

۲-      موتورسیکلت خودش به پارکینگ رفته ؟ شاید در آینده ممکن شود.

۳-      شاید خودتان برده اید و خبر ندارید؟ اگر آلزایمر داشته باشید احتمال دارد .

۴-      یکی از مراکز پلیس موتور سیکلت شما را پیدا کرده و به پارکینگ منتقل کرده است؟ امکان آن زیاد است.

خوب به جای این همه خیال بافی جواب  را از نگهبان پارکینگ جویا می شوید :علت انتقال موتور سیکلت شما به پارکینگ چه بوده است ؟

جواب خیلی ساده است : پلیس محترم نیروی انتظامی برای پیشگیری از سرقت ، موتور سیکلت شما را به پارکینگ برده  تا خدای نکرده شما دچار زحمت نشوید و اموالتان ضایع نشود.

حالا نوبت به مرحله آزاد سازی می رسد :

۱-      دوباره مراجعه به پلیس .

۲-      تشکیل پرونده.

۳-      مراجعه به پارکینگ و پرداخت هزینه (هر روز ۲۵۰۰۰ریال که مثلا در صد روز می شود دومیلیون و پانصد هزار ریال).

با خودت کمی فکر می کنی پس از پرداخت هزینه پارکینگ چقدر برای استفاده مجدد از موتور سیکلت باید هزینه شود؟

ای آقا باید از خیر  این موتور سیکلت گذشت!!!

با مراجعه به پارکینگ نیروی انتظامی می توانید نتیجه آن را  مشاهده کنید که  صاحبان هزاران  موتور چطور  از خیر آزاد کردن موتورشان گذشتند و عطایش را به لقایش بخشیده اند  و با این تفاسیر چه نیروی انتظامی و چه سارقان موتورها را ببرند برای مردم فرقی نخواهد داشت.

اما سئوال اساسی این است  چرا نیروی انتظامی بجای دستگیری سارقین ، موتور سیکلتها را روانه زندان می کند یا به عبارت دیگر بجای حل مسئله صورت مسئله را پاک می کند ؟

پاسخ این سئوال بسیار ساده است : بردن موتور مردم راحت تر از دستگیری سارقان است.

به جای این اما نیروی انتظامی باید آنقدر اقتدار و اشراف اطلاعاتی داشته باشد تا مجرمین فکر انجام هیچگونه جرمی را نداشته باشند و گر نه این اقدامات راهی به جایی نخواهد برد و بجز نارضایتی مردم نتیجه ای در بر ندارد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

دیدگاه ها (۴ دیدگاه)

 1. حميد

  چپ بری یا راست ، تو کوچه یا خیابون ، مدارک داشته باشی یا نداشته باشی ، موتورت را می گیرن میندازند تو جایی که عرب نی انداخت.

 2. صادقي

  پلیس واقعا مردم را اذیت می کند موتور من رو حتی با دادن مدارک هم بردند پارکینگ

 3. ali

  باسلام و خسته نباشد.واقعا حرف دل مردم زدی خدا خیرت بده.مردم اینجا از دست نمیترست از نیرو انتظامی میترسن مثل فلسطین و اسرائیل شده . خیلی بده با مردم رفتار می کنند پشت درختان و کوچه ها خودشان را مخفی میکنند و بعد میپرن روی موتور. چند روز پیش یک مرد و پسر کوچکش بود،پریدن روی موتورشاند و هردو زمین خردن و زخمی شدن ولی به آنان اهمیتی ندادن و موتور برداشتند و رفتن(نیروی انظامی ما هیچ کاری با قاچاق،دزدان،درگیری و… ندارد.فقط موتور گیری و بس

 4. ali

  باسلام و خسته نباشد.واقعا حرف دل مردم زدی خدا خیرت بده.مردم اینجا از دست سارقین نمیترستن از نیرو انتظامی میترسن مثل فلسطین و اسرائیل شده . خیلی بد با مردم رفتار می کنند پشت درختان و کوچه ها خودشان را مخفی میکنند و بعد میپرن روی موتور. چند روز پیش یک مرد و پسر کوچکش بود،پریدن روی موتورشاند و هردو زمین خردن و زخمی شدن ولی به آنان هیچ اهمیتی ندادن و موتور برداشتند و رفتن(نیروی انظامی ما هیچ کاری با قاچاق،دزدان،درگیری و… ندارد بلکه با آنان دوست صمیمی هم هستن.فقط موتور گیری و بس
  (و تمام مسئولین ما میبینند ولی چشماشون رو میبندند و کاری ندارن)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی