دستاوردهای بشاگرد در نمایشگاه توانمندیهای روستایی کشور رونمایی شد

ناصر شهدادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وجود توانمندیهای خاص و فوق العاده در میان زنان و مردان بشاگرد، گفت: با استعداد یابی در میان علاقه مندان به ساخت سازه ها و محصولات بومی وفرهنگی منطقه افرادی را برای حضور در نمایشگاه توانمندیهای روستایی کشور اعزام خواهیم کرد. شهدادی عنوان کرد: حضور […]

ناصر شهدادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وجود توانمندیهای خاص و فوق العاده در میان زنان و مردان بشاگرد، گفت: با استعداد یابی در میان علاقه مندان به ساخت سازه ها و محصولات بومی وفرهنگی منطقه افرادی را برای حضور در نمایشگاه توانمندیهای روستایی کشور اعزام خواهیم کرد.

شهدادی عنوان کرد: حضور بشاگرد در این نمایشگاه بیشتر در جهت شناسایی محصولات است و اینکه با هنرمندی هنرمندان حاضر در نمایشگاه محصولاتی را که خاص این منطقه هستند جهت شناسایی بیشتر و از نزدیک به مردم و مسئولان شناساند.

شهدادی با اشاره به محرومیت بشاگرد و قرار گرفتن در دورترین نقطه کشور و عدم شناسایی محصولات این منطقه خاطرنشان کرد: ساخت کپر با همه سازه های محلی و بومی و همچنین حصیر که از درخت (پیش داز) در منطقه بشاگرد با دستان زنان ومردان برای ایجاد سرپناه خود ساخته می شود از جمله محصولاتی است که در این نمایشگاه در معرض دید همه مردم مسئولان به قرار خواهد گرفت.

وی گفت: با هدف جلب رضایت مردم و مسئولان برای زمینه سازی حضور توریسست و گردشگران در شهرستان بشاگرد و همچنین اشتغال زایی در بخشهای ساخت و ساز محصولات بومی و فرهنگی و نگاه مثبت مسئولان مربوطه در ایجاد بازار خرید و فروش آنها گامی برای تحول منطقه بر خواهد داشت.

شهدادی اظهارداشت: این نمایشگاه از پانزدهم ماه جاری در محل برگزاری نمایشگاه توانمندیهای روستایی در تهران با حضور همه شهرستانهای کشور آغاز به کار خواهد کرد.