دستاوردهای بزرگ فتح الهی در یک سال مدیریت بر منطقه آزاد قشم

افشار فتح الهی در آیین تکریم خدماتش معارفه عادل پیغامی به‌عنوان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد قشم که عصر امروز ۲۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ در تالار وحدت شهر قشم برگزار شد، اظهار داشت: منطقه آزاد قشم در یک سال و نیم گذشته در حوزه‌های اقتصادی، صادراتی، صنایع مختلف، زیرساخت‌های عمران روستایی و […]

افشار فتح الهی در آیین تکریم خدماتش معارفه عادل پیغامی به‌عنوان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد قشم که عصر امروز ۲۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ در تالار وحدت شهر قشم برگزار شد، اظهار داشت: منطقه آزاد قشم در یک سال و نیم گذشته در حوزه‌های اقتصادی، صادراتی، صنایع مختلف، زیرساخت‌های عمران روستایی و جاده‌ای، تأمین آب و مهم‌تر از همه تأمین مسکن برای جوانان بومی شاهد موفقیت‌های چشمگیری بوده است.

فتح الهی با اشاره به رشد ۴۳۴ درصدی صادرات به خارج در این منطقه آزاد طی سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰، گفت: این در حالی است که ما با کاهش ۱۲ درصدی در حوزه واردات مواجه بودیم.

وی ادامه داد: قشم با محقق سازی ۵۷ میلیون دلار تراز تجاری مثبت در سال ۱۴۰۱، نسبت به سال ۱۴۰۰ ۱۳۷ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد قشم همچنین ارزش تولیدات صنعتی را در بازه‌های یادشده در دو بخش ارزی با ۱۶۳ درصد رشد و در بخش ریالی با ۲۱۶ درصد رشد بسیار مناسب ارزیابی کرد.

فتح الهی، ارزش سرمایه‌گذاری‌های محقق شده در سال ۱۴۰۱ را ۵ هزار میلیارد تومان برآورد کرد و از رشد ۵۴۳ درصدی آن نسبت به سال ۱۴۰۰ خبر داد.

راه‌اندازی پروژه پل خلیج‌فارس بعد از ۸ سال توقف و پروژه بانکرینگ به‌عنوان آرزوی چندین ساله مردم جزیره در سال ۱۴۰۱، دو گام بلند موفقیت‌آمیز این منطقه آزاد در عرصه افتخارات ملی بود که فتح الهی در ادامه سخنان خود به آن اشاره کرد.

مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه به آزادسازی ۱۰۲۰ هکتار از اراضی جزیره به ارزش ۶۰ هزار میلیارد تومان، صاحب‌ زمین کردن ۶۱۵۷ جوان در جزیره با واگذاری ۱۸۱ هکتار زمین در ۴۲ روستا و ۴ شهر در سال ۱۴۰۱و ۳۲۱ درصد رشد در حوزه بودجه‌های عمرانی در همین سال نسبت به سال گذشته‌اش اشاره کرد و عنوان داشت: دریافت کارت سبز ژئوپارک‌ جهانی قشم از سوی یونسکو با یک ماه کار شبانه‌روزی و معرفی جامعه محلی و بانوان قشم در جهان به‌عنوان پاسداران این سرمایه ملی، گام موفقیت‌آمیز دیگری در این مدت بود.

استفاده از جوانان و حلقه‌های میانی با روش‌های نوین ابداع‌شده که می‌تواند الگویی برای کشور باشد و رشد ۳۰درصدی حضور گردشگران در نوروز ۱۴۰۲ نسبت به ۱۴۰۱، تأمین و تقویت معیشت پرسنل سازمان منطقه آزاد قشم از دیگر مواردی بود که فتح الهی به آن‌ها اشاره کرد.

فتح الهی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای عادل پیغامی در سمت جدید، از مردم جزیره و همکاران سازمانی بابت همراهی‌ها و تعامل‌های کاری در این مدت تقدیر و تشکر کرد.