امروز

سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۲۰:۳۹ بعد از ظهر

دکتر محسن رضایی در نشست روز پنجشنبه مسئولان شهرستان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در مسئله اقتصاد ما باید روی پای خود باستیم و خط فکر نظام و مشی رهبری باید در کشور ساری و جاری باشد.

وی با انتقاد از کسانی که در کشور ایجاد تردید می کنند افزود: اگر در اقتصاد تردید را از خود دور کنیم مشاهده خواهیم کرد که چه تحولات عظیمی در شاخص های اقتصادی کشور  به وجود خواهد آمد اما عده ای برای کار کردن بهانه می آورند و می گویند صبر کنید تا رابطه با آمریکا چه می شود ، صبر کنید تا تحریمها برداشته شود، صبر کنید تا اختلافات قومی تمام شود اما تنها راه داشتن روحیه جهادی و جهاد اقتصادی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  ادامه داد : ما باید از کشورهای خارجی استفاده کنیم  نه اینکه تکیه گاه اقتصادی ما بر بیگانگان باشد ما روی پای خودمان بایستیم و بدانیم که جهان خارج تکیه گاه ما نیست.
وی تاکید کرد: همانگونه که در دوران هشت ساله دفاع مقدس توانستیم با دورکردن تردیدها به خودباوری برسیم در حوزه های مختلف از جمله مسائل اقتصادی نیز می توانیم به این مهم دست یابیم.
سرلشکر رضایی از ایران به عنوان سرزمین و چهار راه منافع بین المللی نام برد و گفت: موقعیت جغرافیایی کشورمان باید برگ برنده ای برای موفقیت های ما در حوزه های مختلف و در مبادلات با جهانیان باشد.

دکتر رضایی با اشاره  به ویژگی های منحصر به فرد قشم تصریح کرد :  این جزیره می تواند به عنوان پیشران  اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری عمل کند و این الگو می تواند به دیگر مناطق آزاد کشور  هم تعمیم یابد .

وی افزود : سیاستهای کلان ترسیم شده به نفع مناطق آزاد در مجمع تشخیص مصلحت تصویب شده و مدیران  این مناطق باید برای توسعه و رشد مناطق آزاد موانع و راهکارهای خود از دولت و مجلس مطالبه کنند .
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: جزیره قشم به عنوان بخشی از ایران پرافتخار، دارای هنر، ادبیات، معماری، سرود، فرهنگ و پیوندهای اجتماعی خاص می باشد و این نشان از نماد یک تمدن بزرگ دارد که به عنوان یک سرمایه عظیم باید از آن صیانت کنیم.
وی از مسئولان سازمان منطقه آزاد قشم خواست علاوه بر نگاه فیزیکی و اقتصادی به فرهنگ و تمدن دیرین مردم این منطقه به عنوان یک سرمایه عظیم نیز توجه ویژه داشته باشند.
به گفته وی، عراق، سوریه و کشورهای حاشیه خلیج فارس علی رغم سرزمین های قدیمی، از هویت جدید برخوردارند و به همین دلیل با آسیب های جدی مواجه اند در حالی که ایران در شرایط همسان با آنان به عنوان یک تمدن چند هزار ساله از تهدیدها در امان است.

سرلشکر پاسدار محسن رضایی در ادامه به سیاست دوستی ایران با کشورهای مختلف جهان اشاره کرد و گفت: ما براساس سیاست اسلامی از مظلومان جهان حمایت می کنیم اما با هیچ کشوری بنای جنگ نداریم.
وی ادامه داد: از ابتدای پیروزی انقلاب پیوسته بر سیاست حمایت از مظلومان فلسطین، لبنان، سوریه، عراق، افغانستان، یمن و حتی کشورهای غیر اسلامی تاکید کرده ایم و این نشان از اعتقاد ما نسبت به صلح و دوستی دارد.
به گفته دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، ایران در پی پایان دادن به ناامنی ها در منطقه است و معتقدیم مرزهای جغرافیایی همه کشورها باید حفظ و محترم شمرده شود و مخالف تقسیم کشورهای اسلامی به چند کشور کوچک هستیم.

وی از کشورهای اسلامی درخواست کرد از طریق نفوذ فرهنگی خود را در دل مردم دیگر کشورها جای دهند.
رضایی یادآور شد: محبوبیت ایران نزد ملت های اسلامی تنها به خاطر نفوذی است که از طریق فرهنگ ناب اسلامی بین آنان داشته و همه باید با تغییر روش های جنگ طلبانه و خونریزی امت اسلامی از طریق فرهنگ در دل یکدیگر نفوذ کنیم.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی