درگهان محروم از شاخص های شهری

فرماندار قشم :درگهان در حال حاضر علی‌رغم برخورداری از پویایی و میزان بالای گردشگر، کماکان از شاخص‌های شهری محروم و بی‌نصیب مانده است که جا دارد برای توسعه ساختاری این شهر با هدف ایجاد شهری کارآمد همه با تمرکز در این راستا عمل کنند. علیرضا نصری پیش از ظهر امروز در نشستی پیرامون توسعه شهرهای […]

فرماندار قشم :درگهان در حال حاضر علی‌رغم برخورداری از پویایی و میزان بالای گردشگر، کماکان از شاخص‌های شهری محروم و بی‌نصیب مانده است که جا دارد برای توسعه ساختاری این شهر با هدف ایجاد شهری کارآمد همه با تمرکز در این راستا عمل کنند.

علیرضا نصری پیش از ظهر امروز در نشستی پیرامون توسعه شهرهای این شهرستان به ویژه درگهان اظهار داشت: در سال‌های اخیر شهر درگهان به واسطه سفر گردشگران، و امور تجاری دچار توسعه‌ای سریع شده که جا دارد سایر بخش‌ها و زیرساخت‌ها نیز به طور موازی و همسان با نیازهای اجتماعی توسط بخش‌های مسئول و دست‌اندرکار توسعه یابد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مناطق و مراکز جمعیتی در استان به طور همزمان در محدوده مدیریتی عمرانی فرمانداری و منطقه آزاد قرار دارند، گفت: استاندار هرمزگان تاکید ویژه‌ای بر توسعه جزائر و مراکز جمعیتی موجود در آنها دارند و از همین‌روست که بر خود می‌دانیم که بیش از پیش با رصد نزدیک مشکلات جزیره‌نشینان آن‌ها را یاری کنیم.

فرماندا قشم با اشاره به اینکه نیاز است برای رفع مشکلات موجود در جزایر قشم، هنگام، لارک و هرمز تمامی دستگاه‌های سطح شهرستان قشم فعال شوند، افزود: در سال‌های اخیر سازمان منطقه آزاد قشم نیز واحدی با عنوان مدیریت امور درگهان را برای توسعه این منطقه از قشم راه‌اندازی کرده که در این میان تعامل خوبی در بین این واحد و فرمانداری همانند انعقاد تفاهم‌نامه‌های مربوطه صورت گرفته است.

وی از درگهان به عنوان بندر و شهری استراتژیک در حوزه تجاری و گردشگری تجاری برای قشم و هرمزگان یاد کرد و افزود: طبیعی است زمانی که شاهد بازدید روزانه چندین هزار نفر گردشگر از این بندر و بازارهای آن هستیم، باید در همین اندازه نیز خدمات مورد نیاز را ایجاد و ارائه دهیم.

نصری اضافه کرد: درگهان در حال حاضر علی‌رغم برخورداری از پویایی و میزان بالای گردشگر، کماکان از شاخص‌های شهری محروم و بی‌نصیب مانده است که جا دارد برای توسعه ساختاری این شهر با هدف ایجاد شهری کارآمد همه با تمرکز در این راستا عمل کنند.

فرماندار قشم تاکید کرد: به‌کاری برنامه‌های قوی، مشارکت دادن و عملکرد شورایی و استفاده از توان بخش خصوصی سه اهرم و مولفه مهم در توسعه درگهان است که باید همه حول این سه محور حرکت کنند.

نصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات شهر درگهان گفت: در حال حاضر مبحث دفع فاضلاب در این شهر به طور اساسی دچارمشکل است و اجرای تصفیه خانه و طرح جمع‌آوری فاضلاب این شهر اعتباری معادل ۶۰ میلیارد تومان را می‌طلبد که اگر خواهان سلامت زیست‌محیطی و … در این بخش از جزیره هستیم باید همه برای رفع این مشکل کمک کنیم.

وی از حفر چند حلقه چاه، زه‌کشی و نصب لوله در مسیر کانال های طراحی شده برای هدایت آب‌های روان محلات شهر درگهان به خصوص خور وحدت به سمت دریا خبر داد و افزود: متاسفانه کماکان جانمایی تصفیه‌خانه درگهان و همچنین مطالعه و طراحی خطوط مورد نیاز اجرایی نشده که نیاز است توجه بیشتری در این باب صورت گیرد.

منبع : تسنیم