دروغ های آمریکا را باور نمی کنیم/ ناتو دست از دورویی بردارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه امروز پنجشنبه در جلسه اهداء جوایز شورای پژوهشهای علمی و فنی ترکیه گفت: کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) باید دورویی را کنار گذاشته و تصمیم بگیرند که آیا ترکیه متحد آنها است یا برخی از تروریست های سوری (شاخه […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه امروز پنجشنبه در جلسه اهداء جوایز شورای پژوهشهای علمی و فنی ترکیه گفت: کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) باید دورویی را کنار گذاشته و تصمیم بگیرند که آیا ترکیه متحد آنها است یا برخی از تروریست های سوری (شاخه نظامی حزب دموکراتیک سوریه).

اردوغان همچنین ناتو را به بی تفاوتی در قبال تهدیدی که از جانب تروریست ها نسبت به ترکیه وجود دارد، متهم کرد.

وی همچنین یادآوری کرد که ترکیه به تنهایی و بدون دریافت هیچگونه کمکی از ناتو یا دیگر متحدین منطقه ای، با گروه های تروریستی مبارزه می کند.

اردوغان در این باره گفت: ائتلافی  که ظاهرا با هدف مبارزه با داعش تشکیل شده، هیچ حمایتی از عملیات ترکیه در «الباب» سوریه نداشته است حال آنکه این عملیات بیشترین خسارت را به تروریست ها زده و پشت داعش را شکسته است.

وی همچنین در پاسخ به آمریکا که گفته بود هیچ کمک تسلیحاتی به نیروهای دموکراتیک سوریه ارائه نداده است، گفت: ترکیه این دروغ ها مبنی بر اینکه آمریکا فقط به نیروهای کُرد مهمات می دهد و نه سلاح باور نمی کند.

اردوغان در عین حال هشدار داد که گروه های تروریستی نظیر پ ک ک به زودی دست اربابانشان را می گزند.

ر ئیس جمهور ترکیه پیشتر نیز گفته بود حتی اگر ائتلاف نتواند به وعده های خود درباره حمایت هوائی از عملیات ما (سپر فرات) برای آزادسازی الباب عمل کند، ما این شهر را از تروریست های داعش پاکسازی خواهیم کرد.

لازم به ذکر است ترکیه از ۲۴ آگوست سال جاری میلادی با هدف اعلامیِ مبارزه با تروریست های داعش، اما به قصد سرکوب شدید کردهای سوریه و عقب راندن آن ها به شرق رود فرات، به عملیات نظامی خود موسوم به «سپر فرات» مبادرت ورزیده است.